Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 518
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 518
Název:Pán v kopulích
(Der Herr in den Kuppeln)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 517 • chronologicky • AT 519 »
Vydáno poprvé:7. září 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3791
Lidé a cizinci v testu
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan a jeho druhé v testu

Bjo Breiskol, Joscan Hellmut, Gavro Yaal a Akitar - Atlanovi společníci

Akki - samotář

Weicos - monstrum ze SOL

Pán v kopulích - svět ovládající robotský mozek

Atlan a jeho druhové jsou odvedeni do Údolí kopulí, ve kterém je umístěn také Pán v kopulích. Jako čekatelé mají čekat v jednom z domů, dokud je Pán k sobě nezavolá.

Atlan brzy v lese objeví další živé tvory, ačkoliv roboti tvrdí, že Atlanova skupina je jedinými čekateli. Potká Akkiho, který mu vysvětlí, že z domu v lese utekl, a že Pán v kopulích hledá mír.

Později jsou Solánci napadeni dalšími čekateli, jejichž náčelnice se jmenuje Ammu. Ammu si stěžuje, že Solácni jsou v domě umístěni z protekce. Gavro Yaal se od ní nechá sbalit a prozradí své druhy. Když Joscan Hellmut experimentem způsobí výbuch domovní pozitroniky, zmizí ostatní čekatelé. Atlanovi je jasné, že se jednalo jen o projekce, které sloužily jako součást testu.

Další test probíhá v kopuli, kde se ověřuje mírumilovnost Solánců. Breiskoll a Hellmut selžou stejně jako Akitar, který mezitím dostal posilu od Y'Mana. Pouze Altan a Weicos, který byl mezitím k Pánovi v kopulích přivezen, postupují dál.

Arkonidan a monstrum si vypravují o svých plánech. Atlan doufá, že bude moci přetvořit mocenské struktury na palubě SOL, a přitom by Weicose jako vysoce inteligentního představitele monster mohl dobře využít. Weicos se chce s monstry naproti tomu vystěhovat ze SOL na Pastičku na myši VII. Když se oba shodnou přenechat rozhodnutí na Pánovi, definitivně projdou testem. Pán nechá Solánce vrátit se na SOL, kde mají Atlan a Weicos přesvědčit Solánce o svých plánech. Původně chtěl oba získat pro sebe, pochopil ale, že mají vlastní plány a úkoly.

Na zpáteční cestě potká Atlan ještě jednou Akkiho a dozví se tak, že nebyl žádnou iluzí.