Atlan 506 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 506
Název:Palubní nomádi
(Bordnomaden)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 505 • chronologicky • AT 507 »
Vydáno poprvé:15. června 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 3791
Jeden z Magnidů sleduje vlastní plány
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan u skupiny palubních nomádů

Horm Brast, Mira Willem a Mark Hartem - palubní nomádi

Chart Deccon - velitel lodi SOL

Homer Gerigk - zrádný Magnida

Marra Gerigk - matka monstra

7. dubna 3791 nalezl Atlan mezitím přístřeší u palubních nomádů. Jedná se o skupinku Solánců pod velením Marka Hartema, kteří se toulají lodí a žijí z menších přepadávání transportérů. Přitom vystupují vždy po třech a vydávají se za Troility.

Solánka Marra má dvě dcery jménem Sylva a Germa. Když její sousedé zjistí, že Germa je monstrum, musí utéct. Se svými dětmi se vydá hledat Magnida Homera Gerigka, který je otcem Germy.

Magnidové se právě s lodí vyhýbají asteroidu. Zaměří přitom umělý objekt, který má kolem SOL během dvou dnů proletět v krátké vzdálenosti. Poté co Chart Deccon odmítne Homer Gerigkův návrh rozdělit SOL, pokusí se Gerigk marně Deccona zastřelit. Podaří se mu ale se svými bojovými roboty prchnout.

Deccon se rozhodne vyzvat Atlana prostřednictvím lodního hlášení k setkání. Na místě srazu je ale Atlan přijat Homerem Gerigkem, který mu vypráví, že na něj Deccon chystá past. Magnida slibuje, že Atlana odvede k SENEKOVI. K tomu ale musí projít hlídaným přechodem ze SZ-1 do prostřední části SOL. Přitom dojde ke střelbě, při kterém je zastřelena Marra, která spatřila Gerigka. Zatímco se Atlan a Gerigk dostanou do prostřední části, jsou Sylva a Germa přijati palubními nomády. Krátce na to se objeví tři Solánci, kteří se vydávají za pravé Troility, a zastřelí Marka Hartema. Ostatní palubní nomádi se rozhodnou změnit svůj způsob života.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál