Vektorion

z Databáze Multiversa
Vektorion
Vektorion
© VPM kg.

Vektorion je prastarý, kompas připomínající přístroj.

Všeobecně

Jenom jako hrachové zrno velký objekt se skládá z transparentního, kulovitého pouzdra, a kompasové střelky v podobě miniaturizované prstní kůstky, vznášející se uvnitř. Vektorion náležel k majetku Prvního Hetrana a ukazuje cestu na Larhat (PR 2736).

Dějiny

Perry Rhodan se o existenci Vektorionu dozvěděl v Kontrafaktickém muzeu na planetě Axxallia-Annor v Larhatoonu. Ve vyprávění z epochy temna bylo řečeno, že se Vektorion ztratil, pravděpodobně ne dlouho po hyperšoku, který nastal roku 1331 NGL (PR 2735).

Rhodan pátral po dalších informacích o Vektorionu, neboť doufal, že se na Larhatu dozví víc o tušené souvislosti mezi Larhatoonem a Mléčnou drahou (pozn.: obě galaxie se staly cílem jak Hetosu, tak Atopů, takže tato souvislost zjevně existuje). V rozhovoru s Greikem Boudencercem Rhodan zjistil, že se Vektorion nalézá v rukou Prvního Hetrana Koonephera-Tresta a skutečně může držiteli pomoci najít cestu na Larhat. Rhodan se s Koonepherem-Trestem setkal krátce poté, co Hetran utrpěl velice vážná zranění při atentátu. Když se Rhodan nechal poznat jako Hetork Tesser, První Hetran mu přenechal Vektorion. Ten však v tu dobu neukazoval žádným konkrétním směrem (PR 2736).

Po vstupu do nadsvětelného letu začal Vektorion pracovat a stanovil přesný kurz (PR 2737).

Zdroje

PR 2735, PR 2736, PR 2737