Perry Rhodan 2735 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2735
Název:Kontrafaktické muzeum
(Das Kontrafaktische Museum)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:17. ledna 2014
Vydáno v češtině: -
Rhodan a Bostich v galaxii Larů – a na planetě minulé budoucnosti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec nečekaně pocítí sympatie vůči Onryoňanům.

Gaumarol da Bostich – Arkonidan dokáže, že má velice speciální paži.

Amtyphar-Thae – Svědkyně z budoucnosti referuje o hrozných událostech.

Gesspyr Hocctosser a Voruder-Paac – Onryoňana a Lara spoje vášeň pro vědu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2735 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Atopický řád je již po nějaký čas vyhlášen nad galaxií Larhatoon, domovinou národa, který kdysi lidstvu přinesl velké utrpení. Řeč je o Larech, kteří jako členové Koncilu sedmi po staletí panovali nad Mléčnou drahou.

Perryho Rhodana a Bosticha to během jejich útěku před Atopy zaválo přesně do domova Larů – a do KONTRAFAKTICKÉHO MUZEA...


Perry Rhodan a Bostich, stále ještě jako zamaskovaní za Shetorňany, cestují na plavidle HOPTCHER-VOIC ke Kontrafaktickému muzeu na planetě Axxallia-Annor. Tuto pouť vykoná přinejmenším jednou za život každý Lar, neboť při každé návštěvě muzea dostane body sociálního kreditu, bez kterého je nemožné zaujmout vyšší posty na hodnostním žebříčku. Galaktici konečně získají důvěru velitele Vorudera-Paaca, když ho varují před blížícím se úderem Protohetosanů, o kterém jim řekl Neacue. Cílem atentátu je radiální induktor, jistá varianta technopletiva, jíž jsou potaženy nadsvětelný konvertor a jiné technická zařízení larské lodi. Induktorové pletivo se stará o to, že celkový akční rádius lodi nepřekročí 10 000 světelných let a délka nadsvětelné etapy bude pouze 100 LY. Atopové to nazývají řádovým rádiem.