Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Palpyron
hledat

Palpyron

(přesměrováno z: Taurola Pan)
Astronomická data:
Soustava:Taurola Pan
Další jména:Taurola Pan II
Vzdálenost od [[Slunce]]:38416 LY
Obyvatelé planety:
Palpyroňané

Palpyron je druhou planetou systému Taurola-Pan, která obsahuje celkem šest planet.

Povrch kontinetů planety se silně podobá africkému kontinentu 20. století, s výraznými pouštěmi, ale i savanami se suchou trávou a několika pralesy a močály.

Takzvaná Seveřanská říše se rozkládá kolem hory Bharan-Ton a zabírá území více než tří set kilometrů od severu na jih. Relativně centrálně leží město Dshyngar u jezera Thaybor, 100 kilometrů severovýchodně od něj město Urbu, kde stojí chrám Iskrai (zasvěcený bohu Payh-Lo-Gart). 180 kilometrů severně od Dshyngaru se nachází slavný hrad Glawyn na vyvýšenine u zálivu Watisi moře Kyruni, kde do moře ústí řeka Laethu.

Fauna planety obsahuje Palpyroňany zkrocené Ghurky, Zyngiie a Orky, jakož i Satchpye. Grunkové jsou hrochům podobní savci, zatímco Zynzové nepříjemný, bodavý hmyz.

Historie

Palpyroňané pocházejí z raných arkonidských vystěhovalců a z neznámých důvodů padli ve vývoji hluboce zpět.

V roce 3456 byl jejich svět objeven na stupni feudální společnosti a byl Solárním impériem klasifikován jako planeta vývojového stupně K, což zakazovalo přímé ovlivňování.

V negativním Anti-universu nechal Perry Rhodan II Staromutanty Kitaje Išibašiho a Ralfa Martena na Palpyronu v brněních z PEZu, kde je našel Perry Rhodan a jeho společníci.

Kolem roku 670 NGL se Monosovi epsalanští kloni usídlili na Palpyronu, stali se takzvanými Epsalpyroňany a otevřeně na sebe strhli moc.