Ricodin

(přesměrováno z: Ricodinová vrstvená hmota)

Ricodinová vrstvená hmota je hlavním stavebním materiálem Terminační kolony TRAITOR.

Tento materiál je považován za nejtvrdší látku, která je v Koloně známa. Její složení není přesně prozkoumáno, podle všeho obsahuje uhlík. Mimo jiné se využívá jako vnější plášť temnokapslí Asasínů chaosu. Podle interních předpisů Terminační kolony nesmí být ricodin jakkoli měněn, pokus o jeho přepracování se rovná sabotáži. Ukradený ricodin ztrácí svou elasticitu a přechází do stavu entropie. Přitom uvolňuje smrtící záření (PR 2316).

Z větší vzdálenosti má ricodinová hmota černou barvu. Při důkladném pozorování se povrch rozpadne ve fraktálovém vzoru. Při delším sledování ricodinu má pozorovatel pocit, že je hypnotizován. Obdobná situace vzniká, pokud se někdo hmoty dotkne. Podle pověstí pochází ricodin z protochaotického univerza. Existuje domněnka, že má ricodin souvislost se samotným vznikem Terminační kolony.

Ricodin lze použít také pro bionické konstrukce: Kolonoví anatomové vytvořili jako sparingpartnera pro Makrobestie jakéhosi hada z ricodinu. Ten byl v biologicko-genetickém smyslu živý a nebylo ho možné přemoci hrubou fyzickou silou, protože se dovedl rozložit ve fraktálovém vzoru (PR 2414).

Spekuluje se, že MyZde stvořil své komponenty z ricodinu (PR 2462). Tyto komponenty však současně představovaly extrémně malé shluky hyperenergie. U ricodinu může tedy jít pouze o materiální projekci.

Zdroje

PR 2300, PR 2301, PR 2316, PR 2424

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!