Perry Rhodan 774 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 774
Název:Město štěstí
(Die Stadt des Glücks)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Čekání na Xumanthu - dva Solánci v zajetí umělého ráje
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se pokouší přechytračit své hostitele

Jusca Jathin a Spoik Taicichi - dva Solánci v zajetí města štěstí

Atlan - Arkonidan rozjíždí bleskovou akci

Valkoyn a Mugeb'thum - členové vlády Xumanthu

Okouzleni tbahrgskou civilizací se mnoho obyvatel SOL rozprchne do města Te-Hotor. Dva mladí Solánci, dvaadvacetiletý Jusca Jathin a šestadvacetiletý Spolk Taicichi proniknou do města štěstí, aniž by tušili, že rajské zařízení ležící u jižního okraje kosmodromu slouží především k tomu, aby na čtyři až pět dní prodloužili a emocionálně stimulovali rozmnožovací fázi mužských a ženských Tbagrgů, která se vyskytuje v pravidelném šesti týdenním rytmu. Představitelé vlády vyzvou Perry Rhodana zdvořile, aby planetu opustil, protože přítomnost Terranců omezuje vyrovnanost Tbahrgů. Rhodan, který chce najít příčinu tajemné hyperzprávy z MODULu, ale start protahuje jak jen to je možné, zvláště pak když Tbahrgové odmítají pustit oba vetřelce z města štěstí. Nechtějí rušit dva tisíce párů, které se zrovna nacházejí ve fázi Ahng'tharnya. Kromě toho Tbahrgové zabrání rádiovému kontaktu s SZ-1, když zapnou ochranný štít.

Protože na jeho dotazy nikdo neodpovídá, přiblíží se Atlan s SZ-2 ke Xumanthu a zničí přírodní rezervaci, aby obyvatele planety zastrašil. Rhodan získá pocit, že Tbahrgové jednají na rozkaz vyšší mocnosti. Kvůli své cizosti způsobují Jusca Jathin a Spolk Taicichi ve městě štěstí, které samo posiluje pocity všech přítomných, masivní poruchy. Úřady proto rozhodnou, odemknout město štěstí a Solánce odvést na jejich loď.

Když teď Perry Rhodan znovu žádá vypnutí ochranného štítu, vysvětlí mu planetární radní Mugeb'thum, že Tbahrgové nemohou svobodně jednat a že jejich nadřízení proto ještě nevydali příslušný rozkaz. Protože se všechno vyjasní, až se dosáhne určitého bodu, prosí Mugeb'thum Rhodana o strpení.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál