Perry Rhodan 2685 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2685
Název:ARCHETIM-šok
(Der ARCHETIM-Schock)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:01. února 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 16. – 17. prosince 1469 NGL
Solární soustavou otřásá velká krize – a Umbrišská rada je dál aktivní
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Rezident se vrací z říše Sluncařů.

Shanda Sarmotte – Jiskrová mutantka je zasažena nevýslovným smutkem.

Paitäcc – Inspektor sahá po Sluneční soustavě.

Rya Pascoe – Umělecká genová designérka ztratí poslední zákazníky.

Callis Varro – Velitel kosmické lodi má co dělat se strachem.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Situace se vyhrotí, když je Terry obsazena nepřáteli a Slunce zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té chvíle bojují Pozemšťané o holé přežití.

Hlavním protivníkem jsou přitom Spentové, kteří si říkají Sluncaři – jejich manipulace se Sluncem málem přivodily celému lidstvu mrazivou smrt. Jak se zdá, tyto bytosti mají jen jediný cíl: Chtějí ze Sol vytáhnout mrtvé tělo superinteligence ARCHETIM.

Reginald Bull s nimi nakonec uzavře dohodu: Svobodu Sluneční soustavy vymění za ARCHETIM.

Mezitím čekají Sayporani – další z nepřátel lidstva - ve Sluneční soustavě za vhodnou chvíli k dalšímu útoku. Ta nastane s ARCHETIM-ŠOKEM...


ARCHETIM-šok – zaplavení Sluneční soustavy vlnou trýznivých emocí, která vznikla následkem odstranění těla superinteligence – je pro Paitäcca znamením k útoku. Jeho hlavním cílem je zničení krystalových koulí, které udržují sextadimový závoj. Deset tisíc čepovitých plavidel napadne několik zcela překvapených terranských lodí, přibližujících se ke Slunci, aby sledovaly transport ARCHETIM. Všechny pozemské koráby jsou zničeny. V záchranném pouzdru unikne pouze Callis Varro, velitel těžkého křižníku BAMAKO. Ten nakonec přistane na Tritonu, jednom z měsíců Neptunu.

Miliony Dosanthi ochromí obyvatele Sluneční soustavy svým paradarem a jimi vyvolaná panika zardousí v zárodku jakýkoli odpor. Na planety a měsíce soustavy jsou vysazeny pozemní armády. Na Tritonu žijící genová návrhářka Rya Pascoe prchne se starým shiftem. Najde Varrovu záchrannou kapsli a zachrání zraněného velitele.

Když se Reginald Bull vrátí do Sluneční soustavy, nalezne ji v naprostém chaosu. Na nějakou protiakci se v tuto chvíli nedá ani pomyslet. Tu se ohlásí Anicee Ybarri, mluvčí Umbrišské rady. Nařídí Paitäccovi, aby okamžitě zastavil všechny bojové akce. Sayporan poslechne. Jeho lodi dokonce deaktivují své energetické ochranné štíty. Dne 17. prosince 1469 NGL začnou vyjednávání.

Spentové splní svou část paktu s Reginaldem Bullem. Fimbul krusta je zrušena a Slunce znovu ozáří planety systému. Rya Pascoe a Callis Varro pozorují na Tritonu první východ slunce.

Reginald Bull vyšle lodi, které mají sledovat počínání Spentů. Další kontingent zamíří ke Světomostu. Osvobození soustavy Světoblouku od vlády Akademie pro logistiku si vezme na starost Delorian Rhodan se svou Hvězdnou důstojností...

Aktuální data:
24.10.2021
1566 před NGL
35. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459511.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!