Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2051
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2051
Název:Útěk z Thantur-Loku
(Flucht aus Thantur-Lok)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Solární rezidence
Vydáno poprvé:12.12.2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1303 NGL = 4890
Božské impérium vniklo - Pozemšťan hledá záchranu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec si troufne k útěku z »božského impéria«

Zheobitt - Galaktický medik se obává nejhoršího pro svou loď a její posádku

Ols Kunion - Vere'athor arkonské flotily honí uprchlíky

Jharien - vládkyně Ammh Riconah se rozhodne podle svého svědomí

Bré Tsinga - kosmopsycholožka jde na nebezpečnou misi

Morkhero Seelenquell - Bytost ze Země Dommrath o bojuje o přežití

Na útěku ze systému Arkonu je CENTRIFUGA aktivovanou strážní pevnosti těžce zasažena. Vetší část posádky, mezi nimi i Kalem-Hre a Thekum1), přijde o život. Silně poškozená medoloď sice pronikne do hyperprostoru, nedosáhne ale svého cíle, 794 světelných let od Arkonu vzdáleného systému Prebon.

Místo toho skončí metagravový let v systému Ammh Riconah, který je 233 světelných let od centra Křišťálového impéria, ale je už mimo Thantur-Lok. Perry Rhodan a Zheobitt se společně s Blenderem Kreyfissem1) a dalšími třiatřiceti pozůstalými do jediného funkčního pětatřiceti metrového space-jetu. Smrtelně zraněná Hektoneranka Harssa a Zaliťan Cuyltan zůstanou v centrále CENTRIFUGY. Jejich mnoholetá antipatie vzhledem ke katastrofě skončí a změní se v jejich vzájemnou náklonnost. Tím že otevřou poškozenou propusť, umožní druhým útěk ve space-jetu. Perrymu Rhodanovi se podaří s těžce poškozeným space-jetem nouzově přistát na druhé planetě systému Ammh Riconah, arkonidském koloniálním světě.

Mezitím dostane Vere'athor Ols Kuniom rozkaz sledovat CENTRIFUGU se svými deseti superbitevními loděmi třídy Tender. Ctižádostivý důstojník přitom jedná ve víře, že Perry Rhodan a Zheobitt ukradli na Arkonu důležité tajné informace. Malý svaz najde vrak CENTRIFUGY v systému Ammh Riconah. Když chce komando s dvě stě metrovým pomocným člunem z vlajkové lodi ROHANY vstoupit na palubu, přivede Harssa a Cuyltan medoloď k výbuchu a strhnou přilétajících křižník s sebou do záhuby.

Nert Jharien da Ammh Riconah, ministerská předsedkyně z Ammh Riconahu II, popře Ols Kuniomovi že pomocný člun CENTRIFUGY přistál na planetě, a zakáže mu pátrací akce na svém území. Baronka, pro kterou je Atlan jediným opravdovým imperátorem Arkonu, skrývá hlubokou zlobu proti Křišťálovému impériu, které autonomní baronství Ammh Riconah II v roce 1296 NGL donutilo ke vstupu. Nutnost vyrábět válečné zboží pro Arkon, vedl od té doby k hospodářskému úpadku planety.

Perry Rhodana, Zheobitta a jeho druhy přijme Nert ve svém paláci. Rhodan chce ihned informovat Terru o vniku negativní superinteligence SEELENQUELL, ale protože Ammh Riconah platí za nespolehlivý, je přístup do GALORSu hlídán Arkonem. Jharien da Ammh Riconah nabídne proto Rhodanovi odlet na obchodním křižníku STICIDO, se kterou její syn Rimbea 29. prosince 1303 NGL odlétá do Traversanu2) a pak do systému Shemmenovy hvězdy 3).

Překvapivě upadne baronka 28. prosince do komatu a její orgány hrozí selháním. Zheobitt diagnostikuje otravu Garunem, Irkani Thradou4) za použití Foronarthu vyvinutého toxika, a vyléčí Jharien s lékem, který vytvoří s pomocí Kreyfisse. Jako atentátnici odhalí Aras Arkonu věrnou ministryni vnitra Kirmiau Tog-Reagh, která Jharieninu reakci proti Vere'athorovi Ols Kuniomovi neschvaluje a neustálými urážkami Nert znechucuje5).

29. prosince odstartuje STICIDO, která je ovládána pilotem Karul Tak-Veil. Jak se očekávalo narazí přestárlá dvě stě metrová nákladní loď na Olse Kunioma na okraji systému. Intenzivní prohlídka zůstane ale bez výsledku, protože Perry Rhodan a jeho společníci vstoupí na loď až 30. prosince transmiterem, poté co se Arkonidané stáhnou. Zheobitt se rozhodne doprovázet Rhodana na Terru a dá najevo, že se zasadí o nalezení prostředku pro uzdravení přibližně čtyřiceti tisíc zbylých monochrom-mutantů.