Perry Rhodan Odysea 1 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Odysea, svazek 1
Název:Kolonisté budoucnosti
(Die Kolonisten der Zukunft)
Autor:Hubert Haensel
Vydáno poprvé:říjen 2003
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (jomo)
Čas děje: 1329 NGL, 1 miliarda let v budoucnosti

Dne 16. června 1329 NGL je dán signál k opětovné kolonizaci Marsu. Po rozpadu koalice Thoregon byl Trokan vyměněn za nový Mars. Za pozornosti médií se k tomuto účelu použije starobyle vznášedlo Mars-Liner-01, které se používalo i v 21. století. Na palubě je 30 vybraných osadníků a vědců a také Perry Rhodan a Reginald Bull.

Během letu na místo archeologických vykopávek dojde k poruchám vyšších dimenzí a posádka krátce omdlí. Když se proberou, venku už nejsou nekonečné pouště, ale bizarní a neznámá metropole. Bullovi se podaří s autobusem bezpečně přistát a naváže kontakt s Cor'morianskými vědci z národa Tambuu.

Rhodan a Bull se dozvědí, že byli přeneseni miliardu let do budoucnosti. Stále se nacházejí na Marsu, který se nyní nazývá Balance B. Město, kde uvízli, se jmenuje Mantagir. Tambuove zřejmě přenesli Pozemšťany přes toto nepředstavitelné časové rozpětí do své doby, aby jim mohli pomoci proti Nodronům – zřejmě nekonečně vzdáleným potomkům lidí – ve Vaaligu.

Nesmrtelní bohužel nezjistí, co přesně je jejich úkolem. Nodroni zaútočí na Řád bouře a v boji se Pozemšťanům jen o vlásek podaří uniknout s lodí Mars-Liner-01. Útok přežije jen devět lidí, ostatní jsou stejně jako všichni Tambuové zabiti. Později svým zraněním podlehne i kosmopsycholožka.

Poté, co přeživší najdou útočiště v hotelu, jsou vystopováni Nodrony pod vedením Axxe Cokroida. Při útěku je zabit reportér Trebb Willburn a manželé Ronika a Khirm Smertens, takže zůstane jen šest lidí. Podaří se jim proniknout na Nodronské velvyslanectví a ukrýt se v zaparkovaném Mars-Liner-01. Aby bylo zapečetěné vozidlo opět zcela uzavřeno, zůstává Ron Dyke dobrovolně na Balance B.

Zbývající Pozemšťané – Perry Rhodan, Reginald Bull, agent SPL a "Marsova nostalgicka" Fran Imith, excentrický umělec Quartodezimus Filidor Edlervon Homphé, sedmnáctiletá Shim Caratech se svým Ferrolským kocourem Schikagem a vinař Pratton Allgame – mohou opustit planetu na palubě Nodronské nákladní lodi a převzít kontrolu nad lodí. Bullovi se podaří převzít kontrolu a v poslední vteřině před Nodronskými válečnými loděmi dostat loď do lineárního prostoru.

(jomo)

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Kolonisten_der_Zukunft« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál