Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Odysea, svazek 2
Název:Tajná válka
(Der geheime Krieg)
Autor:Leo Lukas
Vydáno poprvé:prosinec 2003
Vydáno v češtině:2022, přeloženo (jomo)

Útěk před Nodrony

Útěk Pozemšťanů s Nodronskou nákladní lodí se ukáže jako obtížný, protože nadsvětelné etapy jsou nejen pevně naprogramovány, ale jejich cíle jsou pronásledovatelům také známy. Axx Cokroide se okamžitě vydává po stopách uprchlíků s celou loveckou skupinou, protože se nechce smířit s potupou, že mu utekli. Cestou se baví se svou mladou důstojnicí pro řízení palby Pelmid Sulcatob, která rychle zjistí, že flirt s brutálním velvyslancem Dvojí bůžku od ní vyžaduje víc, než byla původně ochotna dát. Zatímco Reginald Bull postupně přebírá kontrolu nad řízením nákladní lodi, jednomu ze 14 Nodronů uvězněných v hangáru – je to kapitán Varrn Vardak – podařlo se mu uniknout lstí. Brzy je opět zneškodněn, mimo jiné kocourem Ferrolem Shikagem a Prattonem Allgamem (který k tomu použije bezcennou láhev šampaňského), ale ještě předtím kapitán omráčil Fran Imith a způsobil jí těžký otřes mozku. Když je Nodroni dostihnou a je třeba provést divoké úhybné manévry, musí Quart Homphé vystřídat Fran u řízení, což se mu daří docela dobře, dokud neomdlí vzrušením.

V loděnicích

Skutečnost, že Pozemšťané unikli palbě Nodronských lodí po četných hyperetapách na poslední chvíli, je na jedné straně způsobena tím, že Nodroni sami sobě překážejí, protože vždy před útokem čekají na rozkazy od Axx Cokroide. Kromě toho Pozemšťani přepašují své vězně na několik člunů, které musí pronásledovatelé nejprve vzít na palubu, nebo je zničit. Po několika dnech se Fran postaví na nohy natolik, že převezme řízení – a pak se zhmotní celá sluneční soustava, která má být dopravena do Vaaligianského roje. Pozemšťani využijí vzniklé nadměrné tlakové vlny, a nakonec ztratí téměř všechny pronásledovatele. Jen Cokroideovu loď nelze setřást. Zamíří teda do oblasti galaxie, která nyní tvoří Východní stranu, a zamíří do systému Wrischaila. Šestá planeta soustavy má 23 měsíců, z nichž všechny jsou obydlené a vysoce technické. Pohybuje se tam nespočet vesmírných lodí nejrůznějších ras – ale jen jedna Nodronská. Je to tedy ideální úkryt. Podmínky na loděnicích – tak se nazývají měsíce nejvíce srovnatelné se světy volného obchodu – jsou však velmi nepřehledné a Pozemšťané rychle pochopí, že je čeká oškubání složitým souborem byrokratických pravidel a nejrůznější šikana do té míry, že jim v určitém okamžiku nezbude nic jiného než prodat svou loď a dát se do otroctví.

Především se na loděnice nic nedostane bez povolení NOTARIÁTU a drahého právního poradce. Perry Rhodan a Fran Imith se prodírají nepopsatelným chaosem měsíce, který je celý zastavěný obrovskými loděnicemi, dílnami atd., až se dostanou k právnímu poradci, který jim byl přidělen. Tento právní poradce, úhoři podobný tvor jménem Ter-Gün-Madian, má však své vlastní plány. Vydírají ho žabí Quochti, kteří jsou skutečnými mocipány v loděnicích. Mají v rukou jeho smrtelně nemocnou dceru a hrozí, že pokud jim Madian nevydá Pozemšťany, léčbu zastaví. Rhodanove požadavků na novou, nenápadnější vesmírnou loď se proto může jen vysmát, ale kvůli zdání s ním souhlasí. Cestou zpět na loď Rhodan a Fran doslova zakopnou o Yuchten Sneber Grax. Jediný metr vysoký chlapík, připomínající vzpřímeného chameleona, podvodník a zloděj, dokáže dokonale přizpůsobit zbarvení kůže svému okolí a před NOTARIATOVÝMI nohsledy se ukryje právě tam, kam mířili oba Pozemšťani. Oba ho zachrání před poskoky a najdou v něm nového, věrného přítele, kterému vděčí za důležité kontakty. Seznámí Pozemšťany s "patronem zlodějů" na jiném měsíci soustavy Wrischaila, kam skupina cestuje na Mars-Liner-01. Bez údajného vinaře Prattona Allgamea by neměli šanci, protože patron, který vypadá jako pterosaurus, vyjednává jen s lidmi svého druhu – tedy se zloději. Pak údajný vinař odhalí svou pravou identitu – je to nejzkušenější zloděj na Zemi, Fantom Terranie. Po čtyřletém pobytu v domě na půl cesty chtěl vlastně začít znovu jako vinař na Marsu, ale své dovednosti ještě nezapomněl, a to se teď hodí jemu i jeho společníkům. Ohromený patron zařídí transakci, díky níž mohou Pozemšťani získat novou loď prostřednictvím NOTARIATu.

Axx Cokroid zasahuje

Mezitím do soustavy Wrischaila dorazil také Axx Cokroide se svým doprovodem, který tvoří Pelmid, Vardak a několik dalších Nodronů. Využívají služeb Nodronského atašé Mokoefa Ottakroida a sledují Pozemšťany do desáté loděnice, protože nikdo jiný, než atašé není obchodním partnerem, kterého patron Pozemšťanům našel. Tento dobrý muž také často dodává zboží Nodronským rebelům, což Axx Cokroide samozřejmě už dávno zjistil. Setkají se na odlehlém místě, kde mají vyjednávat, ve skutečnosti to má být past na Pozemšťany. Pelmid už číhá s ostřelovací puškou a několik Mokoefových mužů obklíčilo oblast. Cokroide upustí masku a dá Pelmid povel ke střelbě, ale nevystřelí, protože se k ní připlížil Sneber Grax, jako vždy dobře maskovaný, a pušku jí sebral. Dojde ke krátké potyčce, a nakonec se Pozemšťanům k Cokroideově nelibosti podařilo uniknout s Mars-Liner. Tam už ale čeká Ter-Gün-Madian a s ním celý oddíl Quochtů. Tyto bytosti dokážou svým pohledem hypnotizovat psychicky nestabilizované lidi a samozřejmě jsou také dobře vyzbrojeny. Pozemšťané jsou uneseni Quochty spolu s Mars-Liner a odvezeni na jejich domovskou planetu, kde jsou v bezpečí před Nodrony. Není třeba dodávat, že Mokoefa i Vardak jsou Cokroidem odsouzeni k smrti bičem Nodronu. Jen Pelmid má štěstí, protože velvyslance dráždí, že mu stále vzdoruje. Je povýšena na jeho osobní asistentku.

Mezi Quochty

Quochti žijí velmi odlehlým životem, nikdo nezná souřadnice planet, které obývají. Jsou jediní, kdo se Nodronům ještě může postavit, ale protože jsou mizerní stíhací piloti a mimořádně špatně organizovaní, jsou na ústupu na všech frontách. To, že jsou vůbec ještě schopni odolávat, je dáno jejich obrovskou reprodukční rychlostí. Na světech, které obývají, i ve svých vesmírných lodích žijí vždy ve věčně vlhkých jeskyních, jejichž podlaha je pokrytá bahnem a hemžícími se brouky. Quochti královna Chi Waka se podobá mravenčí královně, protože se zabývá pouze jídlem, kladením vajec a intrikami. Na každém Quochtském světě je také místokrálovna, který se může stát vládcem, pokud lidé přestanou být spokojeni se starou královnou. To by totiž změnilo hormonální makroklima celé populace v neprospěch staré královny a ve prospěch místokrálovny. Královna by regredovala a místokrálovna by se zase stala tím, kdo může snášet vajíčka jako jediný Quocht.

Pozemšťane se zúčastní podivné bojové hry na hlavním světě Quochtů ve městě Takuri, kde proti sobě soutěží tři týmy a bojují o zlatá vejce. Je to velmi drsná záležitost, ale Pozemšťanům se pod Rhodanovým vedením daří a dostávají se do finálového zápasu Takurianského lovu. Za své vítězství však mohou poděkovat Chi Waka, která má zájem na tom, aby se Pozemšťané, a zejména Perry Rhodan, stali hrdiny. Chce využít staré legendy svého lidu, aby si vynahradila klesající popularitu. Rhodan má hrát roli prorokovaného vyvoleného, který dovede lid Quochtů k vítězství. Rhodanovi, který se mimochodem královně přizná ke svému původu, nezbývá než hrát, protože Chi Waka ho má v hrsti. Za vítězství v Takurianském lovu však Pozemšťané dostávají bohaté dary, průkazy a kreditní žetony s malým jměním. Navíc vyhlídky, které Chi Waka vysvětluje, znějí docela hrozivě: Nodroni chtějí využít Vaaligijský Roj pro své vlastní účely, a pokud by se jim to podařilo, nic a nikdo by jim nemohl stát v cestě.

Bitva o DORDO'KYEION

Rhodan je nucen vést útok na základnu Nodronské flotily DORDO'KYEION, která je ve výstavbě. Základna prý ještě nebyla funkční a střežila ji jen poměrně slabá flotila. Rhodan samozřejmě okamžitě vycítí past, a to zcela správně. Když 54 000 Quochtských lodí dorazí k Nodronské základně, ukáže se její pravá tvář: není to nic jiného než zbraňová platforma ve tvaru čtyřstěnu s hranou dlouhou přes 14 kilometrů, na níž je namontováno 16 supertěžkých děl. Quotchi nemají sebemenší šanci se tomu postavit, a aby toho nebylo málo, jejich lodě jsou obklopeny obrovskou flotilou Nodronů, která se ukryla ve sledovací ochraně několika sluncí.

Aby umožnil únik alespoň několika lodím, přebírá Rhodan vrchní velení. Na palubě lodi, na které se nachází, jsou Sneber Grax a Chi Waka. Zdá se, že se útěk podařil, ale v poslední chvíli je loď těžce zasažena a obsazena. Rhodan těžce zraněnou královnu na její vlastní žádost dezintegruje, protože postavení světů Quotchu musí zůstat utajeno. Sám Rhodan je zajat – opět je považován za Nodronského rebela a má být odvezen na trestnou planetu Pembur. Zpráva o neúspěchu se prostřednictvím hyperrádia dostane i na domovskou planetu Quochtů. Rhodanovi společníci, kteří zůstali, šílí obavami, zejména Reginald Bull, který právě navázal intimní vztah s Fran Imith a už hrozí, že ho svým extravagantním chováním opět zničí. Zatímco Schikago porodi šest mláďat, Bullovi se podaří získat od nové královny tři lodě tvrzením, že Rhodan zná souřadnice hlavního světa Quochtu. Královna si myslí, že jde o blaf, ale nemůže si být jistá. Musí zabránit Rhodanovi, aby souřadnice prozradil pod Nodronským mučením. A tak se Pozemšťane (a sedm koček) vydali zachránit Perryho Rhodana. Společníci se totiž rozhodli, že chtějí zůstat spolu.

(jomo)

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_geheime_Krieg« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)