Perry Rhodan Extra 2 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Extra, svazek 2
Název:Antareský útes
(Das Antares-Riff)
Autor:H.G. Francis
Vydáno poprvé:září 2005
Vydáno v češtině: -
Čas děje: počátek 14. století až 1337 NGL
Obnovené výpady do vesmíru – odvážní Terranci se odváží do hyperbouře

Albion Aldograd byl podnikatel v oblasti médii na Zemi, dokud 11. září 1331 NGL nepřišel téměř o všechno kvůli hyperimpedančnímu šoku. Jeho oba trivideové vysílače, stejně jako všechny ostatní, byly vypojeny, stejně tak vypadla syntronika a jeho kapitál se stal téměř den ze dne bezcenným. Aldogradovi zůstala jen budova s vysílačem v Terranii. Začal v ní poskytovat útočiště těm, kteří ztratili ještě víc než on. Ti mu za to pomáhali, kde jen mohli.

Při jedné reportáži, která se zabývá mladistvými ve městě, dojde k nehodě. Sice všichni šťastně vyváznou, ale Albion se rozhodne pátrat po pozadí incidentu. Zjistí, že kluzák, který nikdy nemohl sjet z estakády a spadnout, byl řízen osobou, kterou zná. Trvá nějakou dobu, než se mu podaří zjistit, že osoba je Halle Marie Platt, kdysi žádaná žurnalistka, která dokonce mohla celý rok doprovázet Reginalda Bulla a jeho ženu Fran Imith a portrétovat jejich život. Aldograd ale najde svou kolegyni, která kdysi byla jeho přítelkyní, zcela na dně v jedné z nových chudinských čtvrtí Terranie a pod vlivem drogy Deon. Jak se Aldograd dozví, byla Platt drogovou kurýrkou.

Vezme jí s sebou do svého bytu, ale když jí nechá o samotě, tak všechno zničí a uteče. Albion se nevzdá a sleduje znovu její stopu, znovu jí najde a těsně přitom mine Reginalda Bulla, kterého také už dlouho osobně zná.

Podaří se mu pomoci postavit Halle Marii opět na nohy a zaměstná jí ve svém vysílacím středisku, které začne znovu vysílat. Albion3D a EAS vysílají hodinu denně, což je dost, protože jinak vysílají jen státní kanály a ty jsou věnované jen ekonomice, což se Aldogradovi nehodí. Halle Marie prosí Albiona, aby jí nechal jíst, protože drogoví bosové neradi vidí, když jim někdo unese kurýra. Aldograd výstrahu ignoruje, Halle Marie mezitím přestane drogu Deon brát. Po dvou týdnech nechá Albion svou partnerku poprvé opět samu. Toho využijí pochopové drogového bose, zmlátí ji, zničí byt Aldograda a nasadí Halle Marii opět drogy. Podaří se ale zachránit inventář vysílače, takže Albion Aldograd, naplněný vztekem, může pokračovat ve vysílání. Odvysílá zprávu o mladistvých a o droze Deon.

Ani ne o dvě minuty později se interkomem ohlásí Reginald Bull a prosí Albiona, který je zcela užaslý, o rozhovor. Při schůzce jednají o vysílání, protože Bullymu se také zcela nelíbí státní vysílání z vysílačů kontrolovaných Homerem G. Adamsem a navrhne obchod: přivede kapitál a Albion3D za to bude vysílat více pro veřejnost. Samozřejmě ne bez postranních úmyslů s sebou ministr obrany přivede Dorta Koagana, představitele DOAMu, koncernu, který prodává kluzáky a lodní příslušenství. Ten získá menšinový podíl v Albion3D, a ten tak bude moci vysílat více než 12 hodin denně.

Albion Aldograd má za to letět k Antareskému útesu a udělat reportáž. Jako kosmickou loď má použít MARQUITTA VENDETTE. Aldograd nemá žádnou šanci na odmítnutí, a odlétá proto směrem k hyperútesu. Terranec tam zachytí volání o pomoc. Když ho následuje, narazí na hvězdicovitou loď o průměru 420 metrů a výšce 190 metrů. MARQUITTA VENDETTE sice dokáže havarovanou loď zahákovat tažnými paprsky, ale pak je uchopena Tryortanovým jícnem a dematerializuje se. Obě lodě se rematerializují ve hvězdokupě Arphonie. Všichni jsou v bezvědomí, kromě Halle Marie Platt, která je stále ještě pod vlivem drogy, která jí zbarvuje zuby a nehty do fluoreskující modři.

Než je posádka opět ve své kůži, dojde k malému útoku. Posádka hvězdicovité lodi pronikne do MARQUITTA VENDETTE, ze které je už jen vrak a zaútočí na posádku. Terrancům se ale podaří odvrátit nebezpečí. Na živu zůstane jeden z vetřelců, který je podobný s pozemskou hyenou. Zajatec, který je těžce zraněný, se nazývá Kadoi Abgott Faurán, astrální loď OROZCO a jeho národ se jmenuje Prophozeuti. Přísluší k organizaci, která se jmenuje TRAITOR. Prophozeuti jsou údajně slídiči a zvědové TRAITORU a zároveň fungují jako sběrači odpadu poté, co TRAITOR dokončí tažení galaxií. Oznámí také galaktikům, že se TRAITOR přežene přes Mléčnou dráhu. Pak zemře a jeho tělo se rozplyne.

Volání o pomoc, které poškozená loď vysílá, je zachyceno na konci roku 1337 NGL a posádka je zachráněna. Albion se ocitá na vrcholu, obrázky a reportáž jsou jedinečné, ale vláda mu zakáže odvysílat informace o Prophozeutech. Zaplatí mu ale za mlčení astronomickou částku.

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!