Louipaz

Galaxie Louipaz je rodištěm Guan a Varů, kteří byli také známi jako Monstra z Louipazu. O jakou galaxii se jedná, není známo, ale všechno ukazuje na to, že se jedná o nějakou galaxii blízkou Chearthu, protože jinak by Guan a Varové museli podniknout více skoků, aby se dostali do Slunečního trezoru.

Historie

Kolem 100‘000 let před Kristem byli Joridaerové převládajícím národem v Louipazu. Jejich impérium na vrcholku expanzivního období zahrnovalo asi 3412 soustav. Joriaderové se nakonec koncentrovali na vědu a stali se největšími specialisty genokonstrukce.

Touto specializací ale ztratili náskok na poli ostatních vědeckých disciplín, což nakonec vedlo k úpadku národa. Joridaerové se pomalu stahovali z dobytých světů a přenechávali je ostatním národům Louipazu.

Joridaer Verhaanda objevil na extrémním světě červy, kteří se živili sluneční energií. Joridaerové začali červy pěstovat a geneticky měnit. Manipulacemi se červi proměnili v inteligentní bytosti a Joridaerové je nakonec používali jako živoucí kosmické lodě. Tyto symbiotické lodě byly nazvány Guan a Var. V průběhu tisíciletí sluneční červi zmutovali a potřebovali k přežití stále více hyperenergie, čím postupně ztráceli kontakt se standardním univerzem. Joridaerové si tohoto vývoje všimli příliš pozdě a byli poznenáhlu symbionty zabíjeni.

Vývoj slunečních červů k pětidimenzionálním bytostem postupoval stále dál a tím stoupala také jejich chuť na hyperenergii sluncí Louipazu, a vysávané hvězdy začínají následně kolabovat. Guan a Varové se stali Monstra z Louipazu.

Většina hvězd galaxie Louipaz byla slunečními červy přeměněna na novy. Bohužel o dalším vývoji není známo nic jiného, než že se slunečním červům podařil skok k jiné galaxii. Impulzem proto byla nenasytná chuť na hyperenergii, která se v Louipazu už nenacházela.

Nonggové se krátce před příchodem Guan a Varů objevili v Chearthu a připravili sluneční trezor jako past pro červy.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál