Eppanerové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Eppan
Známé obydlené planety:
Eppan

Eppanerové jsou humanoidní obyvatelé planety Eppan, která je vzdálena více než 10‘000 světelných let od Země. Eppanerové jsou podobní člověku, jsou ale o něco menší – průměrně 1.60 až 1.70 metru. Mají nápadně tvrdé rysy obličeje a jejich uši jsou znatelně větší než lidské, kromě toho také silněji odstávají.

Ve 21. století vládnou Eppanerům králové a jejich civilizace se nachází na počátku vývoje. Nevyjasněná zůstává otázka, zda jsou Eppanerové potomci arkonidských kolonistů. V jejich řeči se ale nevyskytují žádné poukazy na arkonidský původ.

Hlavním městem planety Eppan je Rapmaag a stejně jako jinde, tak i zde je podplácení na denním pořádku. Budovy jsou v závislosti na majetku vlastníka stavěny z hlíny, dřeva a hrubě otesaných kamenů. Jako dopravní prostředky zde slouží oválné káry tažené koňům podobnými zvířaty. V Rapmaagu se nachází také aréna, ve které odvážní Eppanerové bojují proti monstrózním zvířatům. Zatímco nejmodernější zbraní Eppanerů v roce 2043 jsou kuše, používají bojovníci kožené pancíře a široké meče. V rozporu s mnoha dalšími primitivními světy zde do bojů není nikdo nucen. Naopak – gladiátoři jsou zde placeni lépe než představitelé vlády a jsou pravděpodobně i populárnější.

V roce 2043 dojde na Eppanu k prvnímu setkání Pozemšťanů s Molekulárními metamorfy.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!