Cygridé

Cygridé jsou národem Nekonečné Armady, jejich flotila o 50‘000 lodích tvoří Armadojednotku 176.

Vzhled

Cygridé jsou jen vzdáleně podobní lidem. Mají dvě paže a dvě nohy s osmi článkovitýma rukama i nohama. Stavba těla je velice svalnatá a mohutná, jejich průměrná hmotnost činí až tři centy při výšce 2,2 metrů. Kompletně bezvlasá kůže Cygridů je pokryta nesčetnými puchýřky a kožními polštářky. Ty jsou u dospělých Cygridů tmavočervené, u starších Cygridů nabírají hnědé, resp, našedivělé zbarvení. Na zádech nosí Cygridé tukový hrbol. V tomto orgánu je uložena voda a napůl strávená potrava. S plným tukovým hrbolem mohou Cygridé přežít i několik měsíců aniž by přijímali další výživu a vodu.

Hlava spočívá na rozložitých ramenou. Nápadná je dlouhá brada, na které tvoří ústa trychtýřovitý otvor. Oči se nacházejí těsně vedle sebe v hlubokých důlcích. Namísto uší mají Cygridé jako sluchový orgán několik malých tyčinek a destiček. Nos tvoří jen plochý hrbolek pod očima.

Historie

Armadojednotka 176 vyhnala ihned po příletu Nekonečné Armady k Frostrubinu z pověření Armadosrdce všechny kosmické lodě pomocných národů superinteligence Seth-Apophis z oblasti pole trosek.

Cygridé byli prvním národem Nekonečné Armady, který Terranci potkali. Roku 426 NGL byli Cygridé pověřeni pronásledováním Galaktické flotily skrz Frostrubin. BOKRYL se tak dostal do galaxie M 82 a narazil tam na BÁZI. Cygridé se potom stali spojenci Perryho Rhodana.

Kosmické lodě

Cygridské lodě sestávají z válcovitého, v přední části zaobleného hlavního těla, ze kterého vychází čtyři ramena. Tyto podpěry jsou v zadu prodlouženy do ostrého úhlu a na koncích nesou Goon-blok. Všechny důležité kontrolní a řídící zařízení se nacházejí v hlavním těle lodi, obytné prostory jsou umístěny v podpěrách.

Cygridé mají kromě toho dvě vanovité platformy, tzv. Grydo loděnice, na kterých staví své kosmické lodě a opravují je zde. Na Grydo loděnicích se konají také slavnosti a sportovní zápasy. Loděnice má základnu 50x20 kilometrů, okraj je pak vysoký 2 kilometry. Uvnitř vany se nachází samotná loděnice, doky atd., na okrajích jsou nasazeny Goon-bloky.

Známí Cygridé

  • Jercygehl An, velitel cygridské vlajkové lodě BOKRYL a představitel Cygridů
Aktuální data:
15.6.2021
1566 před NGL
32. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459380.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!