Atlan 715 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 715
Název:Cizinci v Karmínovém třpytu
(Fremde in Karmenfunkel)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Manam-Turu
« AT 714 • chronologicky • AT 716 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -

Nolierové jsou velice nepřátelští k cizincům, vytvořili si dokonce vlastní úřad Strážců čistoty, kteří extranolierům znemožňuje dostat se do jejich měst. Atlan a Chipol jsou zastaveni hlídkou, ale protože předtím dostali od Saylimandara padělané průkazy, proběhne kontrola pozitivně. S kluzákem jsou odvedeni do imigračního úřadu, kde jsou důkladně očištěni a lékařsky prozkoumáni. Potom jsou zavedeni do kanceláře městského rady Kollupa, který je zmlátí, aniž by ho nějak naštvali, a nakonec je vezme do vyšetřovací vazby; Fumsel už předtím zmizí.

V cele jim dělá společnost Nolier, který prozradí, že je Daila. Je to ale jen maska, ve skutečnosti chce převézt Kollupova zástupce Jukparze, což se mu nedaří. Kollup mezitím dostal lékařské výsledky a pozná, že Atlan se svými kostními deskami místo žeber je jiný než Nolierové. Při dalším rozhovoru vytuší Kollup, že Atlan je asi jen mutant, což se potvrdí Arkonidanovou fotografickou pamětí. Protože tím nemůže v Psi-Show vydělat žádné peníze, a není také důvod, proč ho dále zadržovat, jsou Atlan s Chipolem nakonec propuštěni.

Mezitím se Jukparz vydá ke kosmodromu, kde chce z jednoho obchodníka vymámit zboží. Díky svému mocenskému postavení pobízí totiž některé k tomu, aby z jiných planet přivážely psionicky nadané bytosti. Potřebuje je, protože už má dlouho dobu plán na převrat, přičemž by mu tyto bytosti mohly pomoci.

Když Atlan a Chipol procházejí Karmínovým třpytem, všimnou si, že jsou sledováni. Podaří se jim ale pronásledovatele setřást. Ztratí se na několik dnů u jednoho opilce, který sice tuší, že to jsou cizinci, ale neprozradí je, protože ho několik večerů financují. Atlan se rozhodne vzít s sebou opilce na velkou Psi-Show, protože pronásledovatelé zřejmě hledají jen dvě osoby. Zamaskují se tedy a vydají se na Psi-Show, kde věří, že navážou kontakt se Saylimandarem. Mutanti Jonath a Merillio ale krátce předtím Saylimandara unesli, protože si mysleli, že je spolčen s Jukparzem. Nevědí ale, že je to teleportér, takže jim následně unikne.

V Psi-Show je také Atlan pozván na jeviště, kde se z něj jeden slabý telepat pokusí dostat nějaké informace. Protože je mentálně stabilizovaný, předá extrasmysl telepatovi falešné informace, aby Atlan nebyl podezřelý. Krátce na to započne vzpoura vedená Jukparzem. Jeden hypnotizér přinutí některé z Psi-Stars říct, co ve skutečnosti jsou. Náhodou je první Daila, a v publiku vypukne velký neklid. Jukparz potom obviní Kollupa, že to věděl, ale nic proti tomu nepodnikl. Zatímco se Kollup na jevišti obhajuje, začnou Jukparzem shromážděné parapsychicky nadané bytosti vyvolávat ještě větší zmatek a hněv v publiku.

V tuto chvíli se ozve alarm, protože se nad městem objeví dvě diskovité lodě, ze kterých jsou vypouštěni Oceloví muži. Zrádci Raegulovi se tedy podařilo přivolat Hyptony na pomoc. Vyšlou na město záření, které zničí vliv extraktu z modrokořene, což odhalí mnoho skrytých Dailaů. Tím se ale umocní i jejich parasíly a společně s nolierskými mutanty zaútočí na Ocelové muž a nakonec také na kosmické lodě. Zatímco Jukparz uteče a zajede ho metro, je zničena většina Ocelových mužů a jedna kosmická loď Hyptonů. Druhé se podaří utéct.

Po této události přizná Kollup veřejně, že toto přepadení by se nedalo odvrátit bez pomoci Dailaů. Proto se již v budoucnu nebudou muset skrývat a žít v ilegalitě. Osm kilogramů iridia předá Kollup osobně jako poděkování.

Zmizelého Raegula se nepodaří najít. Možná ho s sebou vzali Hyptoni. Deset dnů na to opustí GHYLTIROON bez něho Nolien.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A715« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál