Atlan 652 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 652
Název:Na druhé straně šokové fronty
(Jenseits der Schockfront)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 651 • chronologicky • AT 653 »
Vydáno poprvé:2. dubna 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 3808
Na světě Negativních

Na palubě FARTULOONA podlehne dimenzionální teoretička Hulda Huld kvůli pobytu v Bezejmenné zóně pomatení mysli. Vyvine absurdní teorii, aby FARTULOON dostala zpět do normálního universa. S tuctem přívrženců přemůže velení lodi a uvězní jej. Jergeho Minhestera použije jako rukojmí. Podle plánu použije současně všechny druhy pohonu s vypnutím bezpečnostních systémů. Loď přistane těžce poškozena na planetě Jakat za šokovou frontou.

U Jakaťanů jsou dospělí zlomyslní a mladiství dobří. Ve věku 17 až 18 let prožijí mladiství změnu a jako dospělí se stanou zlými. Jednu skupinku mladistvých vede 18letý Horazz. Hrozí mu změna. Proto chce navštívit Emulátora z Jakatu Sythorna. Podle pověstí žije sám na ostrově. Mladí postaví vor, se kterým se na cestu vydá Horazz, jeho přítelkyně Tyma, Poter a Morna.

Insider, Federspiel, Vorlan Brick a Bjo Breiskoll se osvobodí a opustí se space-jetem FAR FARTULOON. Na Jakatu zachrání čtyři mladé Jakaťany, kteří se s vorem dostali do nebezpečí a odvezou je opět do vesnice. Tam se dozvědí o Horazzově plánu. Jakaťané kromě toho vypravují o černé nákaze, která postihuje pouze Negativní.

Negativní zaútočí na vesnici. Po několika minutách je Insider s pomoci FAR paralyzuje. Přitom zasáhne Tarack, robot Emulátora, který zabrání, aby byli paralýzou postiženi i mladiství. Solánci letí s Horrazem a Tymou k ostrovu, na kterém jsou zaměřena technická zařízení a Bjo Breiskoll z něj zachytí mentální impulzy.

Mezitím je FARTULOON přepaden Jakaťany. Kvůli nedostatku stráží mohou Jakaťané unést Jerge Minhestera, dříve než je vyžene palubní pozitronika. Hulda Huld přinutí pozitroniku k vypnutí, zatímco vyhrožuje, že zastřelí Buhrla Serbala Gnygga.

V jeskyni Emulátora nechce Tarack pustit návštěvníky k Emulátorovi. Horazz překoná změnu a chce nyní zabít Sythorna. Solánci se drží zpátky, protože Sythorn předvídá svou blízkou smrt. Když Sythorn pocítí, že nemá být zabit Horazzem, naváže telepatický kontakt s Breiskollem. Zatímco Breiskoll honí Horazze, zjistí, že Sythorn nevědomky kvůli frustraci ze svého neúspěchu vytvořil Černou nákazu proti Negativním. Potom kočičák Horazze omráčí.

Na FARTULOONU chce Hulda Huld odstartovat bez pohřešovaných. Sourozenci Teppelhoffovi ale odstranili důležitou součástku. Hulda chce zabít Serbala Gnygga, protože součástku nedokázal přinést zpět. Když ho je připravena zabít, je Sythorn u konce se svou existencí. Stáhne Huldu Huld s sebou do smrti a rozprostře svou pozitivní energii na Jakaťany. Ze všech se stanou pozitivní. Solánci doletí pro Jerge Minhestera.

Opět spolu, odlétají Solánci skrze hroutící se šokovou frontu. Společně se systémem Jak je korveta přemístěna do normálního universa. Jako dar Emulátora se ale FARTULOON dostane do blízkosti Bars-2-Bars, zatímco systém Jak se vrátí na své dědičné místo kdesi ve vesmíru.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A652« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál