Atlan 651 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 651
Název:Zatracenci Bezejmenné zóny
(Verdammte der Namenlosen Zone)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 650 • chronologicky • AT 652 »
Vydáno poprvé:26. března 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 3808
S FARTULOONEM za šokovou frontou

20. března 3808 bloudí FARTULOON Bezejmennou zónou pod vedením Bjo Breiskolla, stejně jako každý den od neúmyslného průchodu Pupkem Treytschal. Posádka a přístroje vidí jen prázdný prostor bez hvězd kolem lodi, což psychicky zatěžuje všechny členy posádky.

Nakonec musí být tři Buhrlové Erik Teppelhoff, Eresa Teppelhoff a Serbal Gnygg vypuštěni do volného kosmu. V rozporu s přístroji mohou Burhlové na vlastní oči vidět hvězdy Bezejmenné zóny. Sourozenci Teppelhoffovi navigují z propusti korvetu k blízkému systému. Při přiblížení zpozorují šokovou frontu kolem systému, kterou ale FARTULOON bezproblémově proletí.

Uvnitř šokové fronty se nachází systém Tirk-Aon, který obývají Tirktreserové. Rádiovým kontaktem s jejich loděmi získají Solánci informace o poměrech v systému. Tirktreserové vidí ve FARTULOONU naději na opuštění systému. Protože jsou roztříštěni do 26 národů, začnou si Tirktreserové vzájemně konkurovat o to, kdo FARTULOONA dostane.

Breiskoll přistane s lodí na šesté planetě Krit-Nerim, aby se skryl před loďmi Tirktreserů. Objeví tam malou osadu zapomenutých vědců, kteří Soláncům podají informace o vypovězení Tirktreserů do Zóny před dávnými časy a o Emulátorech, kteří jsou už dlouho pryč. Setkání je přerušeno útočícími vojsky Agarchena Morna Saurga. FARTULOON se útočníkům ubrání a s několika vězni se stáhne. Vězni tvrdí, že se na třetí planetě Tirk-Tranga nachází Emulátor, který by mohl mít historické vědomosti. Kromě toho by rádi byli vysazeni na domovském světě.

Emulátor naváže telepatický kontakt s Breiskollem a řekne mu, že by Solánci po něm pátrat neměli. Breiskoll se přesto vydá na Tirk-Tranga. Když FARTULOON přistane, aby vězně rychle vysadil, podaří se Agarchu Morn Saurgovi loď obsadit. Tirktreserové ale nemohou s lodí odstartovat, protože se kvůli útočícím Tirktreserům z jiných národů dostanou pod tlak.

Saurga zkusí blufovat: opustí korvetu na ochranu před útoky a vrátí se zpět v přestrojení za údajného Emulátora Verc they Xoma, který chce údajně Solánce osvobodit. Solánci odstartují a dostanou se do vesmíru. Emulátorovo varovní potvrdí podezření Bjo Breiskolla. Nakonec přesto souhlasí, že s Tirktresery na palubě proletí šokovou frontou. Po průletu bariérou zbyde z Tirktreserů jen popel, zatímco Soláncům se nestane vůbec nic. Je rozhodnuto se do systému Tirk-Aon už nevracet.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A651« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál