Atlan 634 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 634
Název:Stínové bytosti
(Die Schattenwesen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 633 • chronologicky • AT 635 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Měsíc zmizí

Domovem Duusnorzů je systém Czett, který patří do Barsu. Zas a znovu tam beze stopy mizí jednotlivci nebo celé posádky kosmických lodí. Mluví se o nepříteli z Faryntu, což je definice, kterou Duusnorzové převzali od Anterferrantů. Když se obchodní loď VRAUNX přiblíží k měsíci Lootyndol, zmizí tento během krátké chvíle. Událost je nahlášena na Anterf, odkud je přislíbena pomoc.

Na palubě SOL se mezitím píše 2. února. Breckcrown Hayes očekává ukončení oprav, což činkovitou loď vrátí zpět do jejího rodného elementu. Mír mezi národy Barsu a Faryntu je na spadnutí, Anterferranti se snaží všude oznamovat, že Solánci jsou zodpovědní za konec HIDDEN-X, který z obou galaxií vytvořil Bars-2-Bars. Ale Atlanovi je jasné, že Tyar a Prezzar ještě neřekli poslední slovo. Kromě toho je tu další protivník - Anti-ID.

Dříve než slíbená pomoc z 43‘000 světelných let vzdáleného systému Barsanter dorazí na Duusnorz, stanou se ještě horší věci. Vynoří se Stínové bytosti a šíří strach a hrůzu. Když potom SOL dorazí, považují kapkovité, 30 centimetrů velcí Duusnorzové, kteří se mohou vznášet díky antigravovému orgánu, Solánce za Stínové bytosti. Jen několik Duusnorzů příchozím věří, mezi nimi i DN'Carx 4. Atlan vyšle na Duusnorz nejprve křižník SZ-2-018 TRASH CAN. Jinak jsou události v systému Czett spojovány s takzvaným Pupkem, což je kdesi se nacházející přístup do Bezejmenné zóny.

Společně s důvěryhodnými Duusnorzy může být chycena jedna Stínová bytost. Ukáže se, že to jsou člověku podobní duplikáti, které zřejmě vyrobil Anti-ID, a mluví o multiplánu, který se má uskutečnit. Více už toho nestihne prozradit, protože se objeví Mjailam a zabije Stínového muže. Nicméně dojde k posílení důvěry a DN'Ajarm 6 z vlády dovolí SOL dokonce přistát. Ba více, High Sideryt dostane čestné jméno SL'Breck 1. Mezitím se astronomové zabývají kontrolou sluncí překrytové zóny dvojité galaxie pomocí SPARTAC-teleskopů.

Najednou se znovu objeví měsíc Lootyndol a žene se na Duusnorz respektive na SOL. Je zničen transformační palbou, ale několik úlomků dopadne na planetu. Následně jsou v troskách zničeného měsíce objeveny fragmenty strojů, které byly zřejmě zodpovědné za jeho zmizení. Nebezpečí se zdá být zažehnáno.

SOL se 5. února vydá na zpáteční let do systému Barsanter. Atlanovi se ohlásí astronomové, že mají náhodně udělané obrázky centra. Je na nich černočerná díra do vesmíru - Bezejmenná zóna.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A634« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál