Atlan 633 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 633
Název:Mjailam, velikán
(Mjailam, der Hüne)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 632 • chronologicky • AT 634 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Zjeví se z nicoty

Píše se 22. ledna 3808 a opravárenské práce na SOL na Anterfu jsou náhle přerušeny. Atlan je připraven jednat jako prostředník mezi Beneterlogy a Prezzarerhaltery z Faryntu a Anterferranty, ale dokonce Tyari zůstává vůči Farynťanům nedůvěřivá. Přesto je Narrm, předseda vlády Anterferrantů, připraven přijmou vyjednávače. Atlan to oznámí vysílačkou Oirstelovi v Prezzar-Mydoniumu.

Na Anterfu - a také na SOL - je několikrát spatřen cizinec. Jedná se o dva metry vysokého obra, který nosí černohnědou kožešinu a působí naprosto humanoidně. Mluví jazykem Beneterlogů, což zasévá novou nedůvěru, a ptá se, jestli jsou Anterferranti Služebníci zachovávací síly?

Vyjednavač Konink přistane s 120 metrovou lodí LOGE-1 na kosmodromu Karn-Ant. Zrovna když si chce Prezzarerhalter se svým Fetišem Bauwanem a Narrmem potřást rukou, objeví se opět neznámý a postará se o rozruch. Zatímco se Atlan pokouší Beneterlogy a Anterferranty znovu uklidnit, operuje v pozadí Federspiel, Sternfeuer a Bjo Breiskoll. Snaží se rozluštit tajemství cizince, který si říká Mjailam a na Atlana působí jako neandrtálec. Mjailam může ale také v překladu znamenat »poslední zkouška«. To opět zní poněkud hrozivě.

Narrm a Konink se dohodnou na samostatné mírové jednání v Prezzar-Mydoniumu, které Prezzarerhaltové i Beneterlogové považují za neutrální místo. Přesto má být nejdříve vyjasněna otázka kolem Mjailamu, který může být nástrojem Anti-ID. Kromě toho tu je několik radikálních Anterferrantů, kteří chtějí jednání zamezit.

Situace je ještě delikátnější, když je zveřejněno, že radikálové, zvaní Anti-skupina, protože jsou telepaticky nepostižitelní, jsou tvořeni také Beneterlogy. Přesto odstartuje LOGE-1 v doprovodu CHYBRAINU a FARTULOONA s anterferrantskou delegací (Shorrn, Daynnth, Ptarrh a Lokhr) k Prezzar-Mydoniumu.

Útoky Anti-skupiny pokračují i v Prezzar-Mydoniumu, přičemž jejich technika nenechá nikoho pochybovat o tom, že za vším stojí Anti-ID. Jednací delegace Prezzarerhaltů není nakonec vedena Oirstelem, ale Schabackerem. Kromě toho se znovu objeví Mjailam a nechá se konečně poznat ve své skutečné formě - je to ztělesnění Instinkt z Prezzaru. Obr vyzařuje podobně jako Tyari.

Nakonec jsou zneškodněni poslední členové Anti-skupiny, ke které patří nejen Beneterlogové a Anterferranti, ale také Fetišové. Anti-ID je tak zase poražen a mír mezi národy Faryntu a Barsu může být konečně realizován. K tomu přiletí dokonce i Okay z EGENU. Jen Atlan, který nyní stojí po boku Tyari jako partner, není spokojený. Od umírajícího Prezzarerhaltera Karsynta zjistil totiž jméno jeho zadavatele: Sannykik...

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A633« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!