Atlan 632 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 632
Název:Centrála Udržovatelů
(Zentrale der Erhalter)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 631 • chronologicky • AT 633 »
Vydáno poprvé:14. listopadu 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden 3808
Hledají ducha své galaxie

Sanny a Kik se baví v Asgardu. Vlahreser vypráví o svém původu. Společně s Asgardem, který sám nedosahuje nadsvětelné rychlosti, jsou zas a znovu cizí mocí přemisťováni do jiných galaxií. Sanny se domnívá, že novým střetnutím mezi Anti-ID a Atlanem je Bars-2-Bars. Asgard se rychle pohybuje směrem k Bars-2-Bars.

Tým, který tvoří Argan U a tři Solánci Briss en Verzank, Tullo Wiesters a Tumy Zweuk, se objeví v Prezzar-Mydonium, kde je zachytí poutací pole. Argan U ale unikne s pomocí ukryté techniky v jeho destilačním zařízení a skryje se ve stanici, zatímco tři Solánci se postarají o zmatek u šéfa Prezzarerhaltů Oirstela a jeho obou zástupců Karsnyta a Alysta, a opatří tak Argan Uovi potřebný náskok.

Vůdčí trio Prezzarerhaltů není jednotné v tom, jak zacházet se Solánci. Oirstel věří, že dohoda by mohla být úspěšná, zatímco jeho zástupci jsou pro zničení SOL.

Asgard je přemístěn k Prezzar-Mydonium, kde uvízne. Sanny a Kik jsou zatčeni. Argan U objeví, že Prezzarerhaltové mohou se Stanicí pozorování operovat v celé Bars-2-Bars. Přitom objeví také to, že bylo otevřeno okno k Bezejmenné zóně a že do Bars-2-Bars vlétávají lodě. Když je Argan U objeven, hrozí mu Prezzarerhaltové, že vysají vzduch z části stanice. Puschydé se ale s Asgardem domluví a ten vytvoří kopii Argan U, která se na jeho místě udusí a bude nalezena.

S nově získanou volností pohybu osvobodí Argan U vězně. Kik mu předá Nymo-Tay, malou kouli, se kterou může zavolat Atlana, pokud nebudou impulzy odstíněny kovem. S pomocí ostatních Solánců se mu podaří kouli aktivovat a dopravit jí do vesmíru. Atlana uslyší jako ozvěnu jeho vlastních myšlenek. S touto pomocí najde CHYBRAIN a FARTULOON Prezzar-Mydonium.

Když Atlan-Team na stanici zaútočí, aktivují Prezzarerhalti tajnou zbraň. Mikrobytosti paralyzují všechno organické, co nepochází z oblasti vlivu Prezzara. Atlan a Insider se stačí schovat v Asgardu, který je imunní. Blödel pokračuje bez plazmatické komponenty a ohrožuje počítač stanice Logikum pomocí TNT. Když Asgard dosáhne do centrály, jsou Prezzarerhaltové připraveni k dohodě.

Dosud se domnívali, že Prezzar zmizel v Bezejmenné zóně. Atlan jim vypráví o Anti-ID, souvislosti mezi Barsem a Faryntem a o zablokování Tyara a Prezzara. Prezzarerhaltové ukážou Arkonidanovi okno do Bezejmenné zóny, kde Atlan ke svému úžasu spatří sluneční soustavu. V budoucnu jsou Prezzarerhaltové připraveni ke spolupráci se Solánci.

Kik, Sanny a Asgard znovu opustí Atlana, aby ho podporovali vlastní cestou. Anti-ID trojici vyslídí a rozhodne se přinutit jí ke spolupráci.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A632« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál