Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 631
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 631
Název:Konec dutosvěta
(Das Ende der Hohlwelt)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 630 • chronologicky • AT 632 »
Vydáno poprvé:7. listopadu 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: leden 3808
Expedice na Schjepp

Atlan se chce s CHYBRAINEM konečně vydat na Schjepp. Lin-Khan Uzerfonů Solánce na chvíli zdrží, protože má ambice a vyslal uzerfonickou raketu PFLEIDERHEGGE pod velením Viga Manottel-Zwarka, aby rozluštil tajemství Schjeppu. PFLEIDERHEGGE se ale při přistávací fázi zřítí a posádka uvízne na povrchu Schjeppu.

Krátkým lineárním manévrem se CHYBRAIN dostane do centra Schjeppu. Solánci Briss en Verzank, Tullo Wiesters a Tumy Zweuk jsou vysláni na průzkum. Narazí na velkého robota, který hlídá technické stanice, a při zpáteční cestě vezmou na palubu množství Schjeppů. Ukáže se, že Schjepp je domovským světem Fetišů, kteří byli Prezzarerhaltery donuceni ke spolupráci. Solánci jim slíbí pomoc.

Prezzarerhalter Diphau si všimne aktivit Solánců a přivolá na Schjepp velké množství Prezzarerhaltů, aby chránil tajemství dutosvěta.

Mezitím Solánci hledají na Schjeppu transmitery a trio en Verzank, Wiesters a Zweuk prozkoumávají s Argan Uem technická zařízení. Právě když je objeven transmiter, vyletí z něj čluny Prezzarerhaltů a zaútočí. CHYBRAIN si zachová převahu. Šest lodí ale vytvoří zvenčí tunel, aby pronikly do nitra Schjeppu. Atlan zavolá na pomoc FARTULOON.

Tým kolem Argana U pronikne do jedné stanice a poznají, že stanice, která se nazývá Stabilizační navigátor, planetu stabilizuje. Při úniku ze stanice se dostanou do blízkosti transmiteru a jsou vyzářeni společně s jedním Prezzarerhalterem.

Dojde k otevřenému boji mezi Solánci a Prezzarerhaltery, ačkoliv Atlan navrhne příměří. Diphau na něj nakonec naoko přistoupí. Jeho poslové mají ale v CHYBRAINU odpálit bomby. Když dorazí FARTULOON nechce už podstupovat další riziko. Prezzarerhalterové se stáhnou a aktivují sebedestrukční zařízení planety. Křižníky nemohou pryč, protože gravitace stále více narůstá. Oba poslové jsou včas znešnodněni, zároveň je zachraňováno co možná nejvíce Schjeppů.

Obě lodi uniknou, když planeta zkolabuje. Přeživší uzerfoničtí astronauti jsou objeveni na jednom fragmentu a zachráněni. Schjeppové jsou vysazeni na čtrnácté planetě systému, poté Atlan-Team letí zpět na Anterf.

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Quelle:A631« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)