Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 599
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 599
Název:Hodina rozhodnutí
(Stunde der Entscheidung)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 598 • chronologicky • AT 600 »
Vydáno poprvé:28. března 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen 3807
Superbytost v konečném boji

Na SOL obsadí Atlanův tým křižník ULTRAHEXE a drží ho připravený ke startu, zatímco Bjo Breiskoll události ve Flekto-Yn částečně telepaticky sleduje.

Sanny následovala Atlana do trubice, protože se v ní ukryl Chybrain. HIDDEN-X našel mezitím cestu, jak Atlana zabít navzdory jeho kosmokratické auře. Chybrain tomu zabrání, aniž by HIDDEN-X Atlanovo přežití zpozoroval. Druhý pokus ho nechat zabít zmaří Bakwerové, kteří ztlumí Atlanův náraz. Bakwery HIDDEN-X už mezitím jen sotva kontroluje, protože je superinteligence oslabená. Když to HIDDEN-X zjistí, přesune sebe, Atlana, Sanny a Bakwera Umpfa pryč a zavede skupinu do archivu HIDDEN-X. Tam Chybrain pátrá po informacích o svém druhém rodiči. Aktivuje přitom záznam z archivu:

Seth-Apophis vytvořila HIDDEN-X jako zrcadlení svého vědomí. HIDDDEN-X se na Seth-Apophis zlobí, protože od ní nedostal žádné jméno. Později si říkal VŠEMOHOUCNOST, PÁN, DUCH LESA, VELKOLEPOST, ARCHITEKT a DUCHOVNÍ FAKTOR. Galaxii Bars HIDDEN-X zdvojnásobil na Bars-2-Bars1), tím v centru vznikla cesta ke zdroji hmoty z druhé strany. Bars-2-Bars ale ještě není dokončena. V Xiinx-Markant byla aktivována odnož HIDDEN-X. Vnitřní pás tam stojí před dokončením a hledá se vhodný národ. Na sluneční soustavu Roxharů HIDDEN-X zapomněl.

Chybrain je zklamaný, že nenašel žádný odkaz na své rodiče, a trucuje. Atlan vede skupinu skrze vnější část Flekto-Yn, kde poprosí Umpfa o pomoc Bakwerů. Bytosti vykousnou velkou niklovou část, kterou Chybrain vrhne proti štítu z hmoty z druhé strany. Tím vznikne mezera, kterou pronikne ULTRAHEXE. Křižník evakuuje čtyři pětiny Bakwerů, asi 20000, a vysadí bojové roboty. Potom se musí stáhnout k SOL. HIDDEN-X mu zabrání, aby s sebou vzal také Atlana, Sanny a Chybraina.

Trojici pomůžou bojoví roboti. Atlan nechá jednoho robota unést Bakwera Faye. Bakwer je má zavést k Flekto, do prostoru, odkud se řídí zrcadlení. Tam jim z pasti pomůže umírající Bakwer jménem Perus, který se proti HIDDEN-X vzbouřil.

S Flekto vytvoří Atlan a Sanny negativní obraz Flekto-Yn, který tak zmizí. HIDDEN-X se zjeví ve formě miliardy zlatých bodů, které jsou společně spojeny stříbrnými vlákny. Superinteligence zaútočí na SOL přímo. Atlan nechá Sanny vytvořit pozitivně smýšlející zrcadlení HIDDEN-X, které rychle pohlcuje Flekto-Yn. HIDDEN-X musí bojovat proti svému pozitivnímu obrazu. Chybrain se zapojí do boje a obětuje se, aby se svou energií z druhé strany boj rozhodl. Při umírání vytrhne HIDDEN-X koordináty Varnhagher-Ghynnstu z Atlanovy paměti. Flekto-Yn je bojem zcela pohlceno.

O dvě hodiny později se objeví Wöbbeking a truchlí nad Chybrainem. Sděluje, že odnož HIDDEN-X v Xiinx-Markant se dostala pod kontrolu Anti-ID. Jen Anti-ID zná nyní koordináty Varnhagher-Ghynnstu. Odnož dostala od HIDDEN-X poslední rozkaz pomstít smrt svého stvořitele. Musí ho provést navzdory kontrole Anti-ID. Dále prozradí Wöbbeking, že Chybrain je synem jeho a Atlana.