Atlan 598 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 598
Název:Kočičák a Flekto-Yn
(Der Katzer und das Flekto-Yn)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 597 • chronologicky • AT 599 »
Vydáno poprvé:21. března 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: říjen 3807
S Dormigany proti HIDDEN-X

Thalia se nyní nachází na orbitu kolem jednoho slunce. Když se na Thalii poprvé rozední, vyjde na povrch mnoho živočichů. Na základě tradice dojde k válce mezi nimi. Bjo Breiskoll, Sanny a Argan U se jí pokusí urovnat. Druhého dne se na Thalii přitom dostanou mezi fronty a dostanou neočekávaně pomoc od Dormiganů. Ti zavedou také GIRGELTJOFF na Thalii, aby odvezla shift.

Dormiganové získali od pobytu SOL ve Hvězdném moři velkou moc. HIDDEN-X považují za rušivý element Hvězdného moře. Během své přímé přítomnosti přizpůsobil také časový průběh kolem Flekto-Yn na průběh standardního universa. Dormiganové pomohli společně s neznámou mocí při vyřazení planetárního valu. Štít z energie z druhé strany se dá prolomit s pomocí velkého množství niklu.

Křižníky najdou velký kus niklu v troskách planetárního valu a vrhnou ho proti Flekto-Yn. Podaří se jim tak krátce vytvořit mezeru ve štítu, přes kterou křižníky proletí a zahájí palbu. Současně přemístí Dormiganové Flekto-Yn spojenými silami do standardního vesmíru. Křižníky navedou uvnitř blok proti štítu a uniknou vytvořenou mezerou. Tím se 3. října 3807 dostanou do systému Deignar, kde se setkají se SOL.

SOL vrhne znovu blok proti Flekto-Yn, skrze mezeru ale útvar nemůže rozhodujícím způsobem poškodit. Ačkoliv štít silně spotřebovává energetické rezervy Flekto-Yn, měl by podle propočtů ostřelování SOL vydržet ještě 24 dnů. Flekto-Yn pošle k SOL energetickou trubici, která unese Atlana. V poslední okamžik skočí do trubice i Sanny.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!