Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 547
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 547
Název:Deccon proti Decconovi
(Deccon gegen Deccon)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 546 • chronologicky • AT 548 »
Vydáno poprvé:29. března 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec ledna - 10. února 3792
Nejmocnější bude pronásledován
Hlavní postavy románu:

Chart Deccon - High Sideryt bude pronásledován

Order-7-B - Decconovo zosobnění vládne

Lyta Kunduran - Magnidka má podezření

Hage Nockemann - podivný galaktogenetik

Bora St. Felix - mluvkyně Buhrlů

Falešný Chart Deccon oznamuje, že SOL podletí do Třepetavého pole, aby se loď spojila s SZ-2. Získá tím sympatie Solánců, přičemž chce ve skutečnosti udělat z lodi nástroj pro HIDDEN-X. Jako další akci nechá Magnidy vylepšovat bezpečnostní opatření kolem centrály SOL.

Lyta Kunduran cítí, že s Decconem něco nesouhlasí. Zjistí, že jeho skříňka je jen atrapa, a vyhledá Hageho Nockemanna. Společně chtějí zjistit víc. Falešný Deccon naproti tomu zjistí, že se někdo potuloval v jeho kobce, a připraví špiónské sondy. Poté nechá své bojové roboty hledat pravého Charta Deccona.

SOL je Pluuhy poslána k bariéře. Když chce falešný Deccon proletět se SOL skrz bariéru, narazí na odpor Magnidů, kteří nechtějí SOL ohrozit. Musí souhlasit, že nejdříve bude vyslána roboty obsluhovaná korveta SEARCHER. Pravý Chart Deccon je po osmi dnech osvobozen čistícím robotem a objeví se u Hageho Nockemanna. Ten mu věří, protože měl podezření a přišel na ideu, že Order-7 měla dvojčata. Když Lyta Kunduran rovněž k Nockemannovi přijde, ví už falešný Deccon přes špiónské sondy všechno. Nockemann, Deccon a Kunduran prchnou před bojovými roboty k Boře St. Felix, která je ukryje. Přes propagandu se začne rozšiřovat, že falešný Deccon má velení.

Pravý High Sideryt dojde k závěru, že potřebuje Atlanovu pomoc. Proto se s Kunduranou a Nockemannem vplíží na palubu SEARCHERA, který 10. února 3792 odstartuje.