Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 548
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 548
Název:Bitva v Ysterioonu
(Kampf im Ysterioon)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 547 • chronologicky • AT 549 »
Vydáno poprvé:5. dubna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: únor 3792
Atlanův útěk vpřed
Hlavní postavy románu:

Chart Deccon, Lyta Kunduran a Hage Nockemann - dostanou se na Ysterioon

Girgeltjoff - přítel Solánců

Atlan - Arkonidan se vydává na útěk kupředu

Breckcrown Hayes a Bjo Breiskoll - Atlanovi společníci

Ferser'It a Bonelov'Vert - dva Roxharové na palubě SZ-2

Po jedenácti dnech dorazí SEARCHER do systému Kores. Tři Solánci na palubě musí odvrátit roboty, aby mohli vyslat krátké volání o pomoc na SZ-2. Roxharové obklíčí loď, zničí roboty a přivezou trojici po rozhovoru s Wylt'Rongem jako zajatce na Ysterioon. Girgeltjoff, kterého jeho druhové opět propustili na svobodu, osvobodí Solánce a najde jim úkryt. Roxharové propustí SEARCHER. Když komando pod velením Breckcrowna Hayese driftující loď prozkoumá, uniknou jen těsně bombě. Roxharské buňky zaútočí na space-jet skupiny, jsou ale zahnáni od SZ-2. Solánci zachrání z jedné zničené buňky Roxhary Bonelov'Verta a Ferser'Ita. Atlan se dozví, že HIDDEN-X přinutil Roxhary k útoku. Jeho vliv ale od zkázy Pryttaru slábne. Roxharové v Ysterioonu znají svůj domov Roxha jen z doslechu. Kromě toho vypráví o třech Soláncích, kteří byli nalezeni na korvetě. Pomocí hypnobloku mohou být oba Roxharové ochráněni před vlivem HIDDEN-X.

Aby Soláncům v Ysterioonu pomohli, podnikne SZ-2 klamný útok. V ochraně tohoto manévru přistanou Atlan, Hayes a Bjo Breiskoll se dvěma bojovými roboty na Ysterioonu. HIDDEN-X rychle pocítí jejich přítomnost a informuje o tom Roxhary.

Girgeltjoff, Chart Deccon, Lyta Kunduran a Hage Nockemann jsou napadeni Ysteronem Barlod-Traug-Tulem, synem Traug-Tul-Tragua, který je rovněž imunní před niklovým opojením. HIDDEN-X ho ale k útoku přinutil. Poté co mu Solánci paralyzují nohy, procitne a pomůže jim.