Atlan 528 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 528
Název:Tajemství Ushunu
(Die Geheimnisse von Ushun)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 527 • chronologicky • AT 529 »
Vydáno poprvé:16. listopadu 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 3791
Na stopě neviditelného protivníka
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se pokouší odhalit tajemství Ushunu

Wajsto Kolsch a Bjo Breiskoll - Atlanovi kamarádi

Heldis - mladý Chailida

Shyra - Heldisova milá

Malo-Tees - Veraghe

S'Dunikh - Roxhare na Chailu

Snowar přichází s Atlanem, Bjo Breiskollem a Wajsto Kolschem k městu Ushun, v jehož blízkosti se nachází stanice Roxharů, která je zvána Modré město. Elitu v Ushunu tvoří šest takzvaných rodin, Heldimové, Assorové, Rhiskorové, Yubané, Faridarové a Komondati, kteří se straní od ostatních obyvatel a jsou viděni jako špióni Prastarých.

Solánci se ubytují u rodiny Mugona, se kterým se Snowar spřátelil. Atlan je Chailidkou Shyrou odveden do hospody, kde chce získat informace, a kde se Shyra schází se svým milencem Heldisem, který ale patří do rodiny Heldimů. Heldis je připraven mluvit o rodinách. Další členové rodiny ale přinutí Atlana k odchodu. Příštího rána je Heldis pryč, zároveň jsou pokoje Solánců nenápadně prohledány.

Zatímco se Atlan snaží s Heldimy promluvit a sbírat informace, věnuje se Wajsto Kolsch nenadále zemědělství. Arkonidan objeví, že rodiny nechávají členy neustále meditovat, a domnívá se, že tak hlídají obyvatele Ushunu. Jeho šetření vede k tomu, že je Murgonův dům zapálen. Při požáru zachrání Atlan život Shyře.

Když dvanáct ztroskotaných astronautů, kteří jsou zváni Veraghové, se svými ochočenými Murleny táhnou městem, dozví se Atlan a Breiskoll, že Vergahové skutečně ztratily své technické znalosti a kromě toho se stali neplodnými. Násilím musí Atlan a Breiskoll Wajsto Kolsche odvést z jeho pole. Magnida zřejmě podlehl na Chailu panujícímu efektu, který vede k tomu, že se ztrácí technické znalosti.

Atlan a Shyra proniknou v noci do chaty Prastarého, kterou najdou prázdnou. Jsou uneseni teleportací. Současně se ve městě vynoří Roxharové. Breiskoll a Kolsch se stanou zajatci Roxhara jménem S'Dunikh.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál