Atlan 516 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 516
Název:Základnoví bojovníci
(Die Basiskämpfer)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 515 • chronologicky • AT 517 »
Vydáno poprvé:24. srpna 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 3791
Hlavní postavy románu:

Chart Deccon - velitel SOL naráží stále na větší odpor

Wajsto Kolsch - Magnida na lovu monster

Sternfeuer a Federspiel - dvojčata organizují odpor proti SOLAGu

Dan Jota, Ivor Chan, Dopestiere a Hirvy - někteří z rozrůstajícího se oddílů Základnových bojovníků

Malcish - zloděj

Všude na SOL přibývají nepokoje, zatímco lodní velení pozná na dálkových senzorech, že lodi u Patičky na myši VII hrozí demontáž. Většina Buhrlů odmítá vydávat dávku E-kicku, kvůli čemuž se může uplatňovat postupné liberální jednání Buhrlů.

Základnoví bojovníci otevřou své útočiště pro uprchlíky a vystaví aktivní odpor proti SOLAGu. Když se Wajstovi Kolschovi při lovu připletou do cesty a zachrání několik monster, která pronásledoval, rozhodne se tento chytit Sternfeuer a Federspiela.

Kleptoman Malcish pomůže několika Buhrlům, kteří jsou při návratu na palubu překvapeni Ferraty. Potom se sám vydá na útěk.

Kvůli přeplnění základny vyšlou základnoví bojovníci zvědy, aby našli další úkryt. Přitom jsou Ivory Chan a Cpt'Carch sledováni oddílem Ferratů, které na ně nasadil Kolsch. V zakázané zóně, ve kterých se v nepravidelných intervalech objevuje záření, je zachrání Malcish tím, že se vydá na smrtící běh. Oddíl třiceti Ferratů zemře až na jeho velitelku, která katastrofu a tak i Kolschovu libovůli ohlásí centrále. Malcish se stává novým základnovým bojovníkem.

Nový úkryt odlehčí základně. Mezitím se SOL žene do demontážní zóny. 20. května 3791 přistanou na SOL první demontérské lodě.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál