Atlan 514 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 514
Název:Město zapomenutých
(Stadt der Vergessenen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 513 • chronologicky • AT 515 »
Vydáno poprvé:10. srpna 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3791
Kontakt s rebely z Pastičky na myši VII
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan ve Městě zapomenutých

Bjo Breiskoll, Joscan Hellmut a Gavro Yaal - Atlanovi společníci

Akitar - Chalide

Brun, Uto Vanadis a Jyrdon Anussha - prominentní obyvatelé Města zapomenutých

Y'Man - tajemná bytost

Atlan a jeho tři společníci Bjo Breiskoll, Joscan Hellmut a Gavro Yaal jsou po obtížném putování přes pouštní krajinu západně od Města svobodných Akitarem, zástupcem Y'Mana, odvezeni kluzákem a převezeni do Města zapomenutých. Jedná se o ruiny starého města, které obývají příslušníci mnoha národů, kteří se vzbouřili proti Pánovi v kopulích.

Solánci rychle zjistí, že mezi rebely není žádná jednota: zatímco se někteří chystají na boj, vyrábějí jiní technická řešení, aby Pána v kopulích ovlivnili. Y'Man se neobjeví.

Po chvíli toho mají Solánci dost a proniknou do komunikačního centra. Tam hrozí, že zařízení zničí. Y'Man se ohlásí a vysvětluje, že Pán v kopulích si není vědom, že by ztroskotaným astronautům ublížil. V podstatě jen hledá smysl své existence. Y'Man považuje rebely za dezorientované, protože mezi Pánem a rebely panuje jen velmi labilní mír. Kdyby se Pán v kopulích cítil být rebely ohrožen, mohl by Město zapomenutých zničit. A opravdu, v noci zaútočí roboti na město zapomenutých. Atlan a ostatní Solánci se dostanou do bezpečí díky Akitarovi přes starý záchranný systém.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál