Atlan 509 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 509
Název:Zachránce SOL
(Retter der SOL)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 508 • chronologicky • AT 510 »
Vydáno poprvé:6. července 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 3791
Atlan a spáči na palubě Kvádru
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se vydá zachránit SOL

Joscan Hellmut, Bjo Breiskoll a Gavro Yaal - Atlanovi přátelé a kamarádi

Chart Deccon - High Sideryt pracuje na zradě

Tamir Gordan a Emar Wust - dva Ferrati

Na základě svých zkušeností jsou Atlan, Joscan Hellmut, Bjo Breiskoll a Gavro Yaal posláni s oddílem dobrovolných Ferratů a Buhrlů do Kvádru. S pomocí fluoreskujících kuliček je zviditelněno pole mezi SOL a Kvádrem. Oddíl se tak jen s mírnými ztrátami dostane do Kvádru.

Na palubě se Kvádr snaží vetřelce vyhnat s údržbářskými stroji, několika bojovými roboty a technickými triky. Svou posádku ale ztratil už v SOL. Solánci zjistí, že se v halách na palubě nachází kompletní biotop z cizích planet jako vzorky. Cizinec jménem Guschuz, který byl s jedním takovým vzorkem unesen, si vytvořil bezpečnou oblast, ve které se oddíl na tři dny ubytuje.

Potom převezmou centrálu s koordinovaným útokem. Joscan Hellmut převezme kontrolu řízení a vypne tažné pole. Mezitím ale Chart Deccon na návrch Wajsto Kolscha zamýšlí Atlana oklamat. Na palubu Kvádru jsou odvezeny bomby. Ferrati a Buhrlové jsou evakuováni. Protože pole v Kvádru blokuje telepatii, pozná Bjo Breiskoll záměr příliš pozdě. Ferrat Tamir Gordan, který je proti zradě, je svým kamarádem převezen v paralyzovaném stavu na SOL. Sedm Buhrlů, mezi nimi Dirsa Lefter, Studia St. Felix a Ghuna Heck, jsou necháni na Kvádru.

Bomby mají zničit Pastičku na myši VII, poté co Kvádr k planetě dorazí. Atlan a jeho lidé mohou všechny bomby až na jednu zneškodnit. Poslední bomba Kvádr těžce poškodí.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál