Atlan 501 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 501
Název:Terra idealisté
(Die Terra-Idealisten)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 500 • chronologicky • AT 502 »
Vydáno poprvé:11. května 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 3791
Arkonidan v chaosu na SOL
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan v chaosu SOL

Valara Brackfaust - velitelka Terra idealistů

Ludewigh Loorn - vyhlášený odpůrce mystosu

Hadar Calliman - farmář SOL

Edo - monstrum

Candyr Hartz je mladým Buhrlem na palubě SZ-1. Patří jako Extra Argan U a Buhrlo Lamina Floter k Terra idealistům. Tato organizace má v úmyslu dostat SOL opět na Zemi. Její velitelka Valara Brackfaust nařídila setkání členů v Impérium-Alfa, jak Terra idealisté nazývají své tajné místo srazu.

Setkání je prozrazeno a skupina je zatčena. Jen Brackfaust, oba Buhrlové a Extra mohou uprchnout. Na útěku potká Valara Atlana, kterého okamžitě akceptuje, když spatří jeho buněčný aktivátor.

Společně navštíví jednu z farem SOL. Tam se ukryjí u Ludewigha Loorna, farmáře, který je aktuálně nešťastný, protože jeho zbožňovaná, dcerka jeho šéfa Hadara Callimana, propradla droze Mystos. Atlan a Valara slibují, že mu pomohou. Na oplátku se Loorn postará, že Calliman Arkonidana a Terra idealistku přijme na farmu jako pracovní síly.

Atlan odhalí obchod s drogami a Loorn prozradí všechno Ferratům. Ti zaútočí a rozbijí drogovou laboratoř. Atlanovi a Valaře se podaří zmizet. S pomocí Argan Ua se znovu ztratí a schovají se v blízkosti ubytovny Extrů.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!