Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Troxové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:neznámá
Známé obydlené planety:
žádné

Troxové jsou národ arachnoidích bytostí neznámého původu, kteří žijí v Mléčné dráze.

Jejich těla působí křehce a zranitelně. Malý, téměř průhledný trup stojí na šesti nohách, které jsou slabé jako párátka a zakončeny drápy. Vpředu na trupu jsou usazeny dvě šikovné ruce. V trupu je rozpoznatelný pětidílný žaludek. Hlava je malá a má jen jedno oko. Maximální hmotnost těchto bytostí je deset kilogramů.

Historie

Troxové jsou národ notorických samotářů. Kdekoliv se setkají se svými druhy, dochází k boji. Aby se s tímto problémem vyrovnali a zajistili si přežití, vydávají se na putování. Vyvinuli si sociální strukturu podle stupňů svého putování. Když Trox navštíví více než 20 světů, platí za šlechtice, od 100 navštívených světů za krále.

Kdykoliv se jim nabídne možnost, pokusí se s komickou lodí dostat se na další planetu. K tomuto účelu užívají všechny metody od tělesné práce přes podplácení s informacemi nebo penězi a částečně dokonce i podvodů a vydírání. Vzhledem ke skutečnosti, že stále cestují na cizích lodích a nikdy nemají vlastní, jsou označováni také jako trampové Mléčné dráhy.

V květnu roku 2112 si Trox Vicheline zaplatil cestu na palubě válcovité lodi TUS II pomocí pozičních dat o ztroskotaném robotském křižníku. Po příletu se Trox jako člen kořistnického komanda vydá na palubu nehybného křižníku a zůstane tam, když terranský křižník FRISCO přinutí Skokany k ústupu. Také Terranci ale budou vyrušeni. Fragmentální loď zahájí na jejich loď palub a změní jí na vrak. Posbiové vysadí opravárenské komando. To najde osamělého Troxe a jako falešný život ho zabijí.

V lednu 427 NGL se na Zemi nachází Trox jménem Dibbedob. Přijde o život během zmatků Druhé pohromy.

Koncem června 1290 NGL je z pozorovací stanice Patienta v pásu asteroidů Sluneční soustavy zaměřen Trox. Protože ale podle NATHANA se od 11. století ve Sluneční soustavě žádný Trox nezdržuje, dá se tato nesrovnalost vysvětlit jen jako stopa po uprchlém Vincentu Garronovi.

Známí Troxové