Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Tare-Minor
hledat
Astronomická data:
Průměr:6000 x 4200 x 4200 LY
Typ:eliptická
Počet hvězd:1 miliarda
Důležité národy:
To s'amosa
Důležité superinteligence:
ELEDAIN, ARCHETIM
Známé soustavy:
Eledain–Cishon

Tare-Minor resp. N'tantha Tare-Šarm je eliptická trpasličí galaxie v halu Tare–Šarmu.

Obecně

Galaxie zahrnuje přibližně miliardu sluncí. Je asi 6000 světelných let dlouhá, 4200 LY široká právě tak vysoká. Vzdálenost k centru Tare–Šarmu činí 45 000 světelných roků.

Mezi Tare–Minorem a Tare-Šarmem leží kulová hvězdokupa Aquon–Gorissa.

Dějiny

Tare-Minor patřila až do roku 20 060 213 před Kristem k mocenské oblasti superinteligence ELEDAIN a byla jejím sídlem. V soustavě Eledain–Cishon stvořila superinteligence Sekundimy, gigantické energetické bytosti, které se v N'tantha Tare–Šarmu staraly o mír a pořádek. Nejvýznamnějším zdejším národem byli To s'amosa, pomocný národ ELEDAINU.

Po příchodu TRAITORU do Tare–Šarmu ELEDAIN zemřela a její mocenská oblast osiřela. Sekundimové se drželi posledních instrukcí a bránili N'tantha Tare–Šarm před traitanky. Později se objevila superinteligence ARCHETIM a změnila galaxii v obrovské vojenské ležení. Mnoho planet bylo přetvořeno ve tvrze a gigantické továrny.

Asi 500 let po smrti ELEDAINU došlo k masivnímu útoku TRAITORU na N'tantha Tare–Šarm. Ten mohl být odvrácen pouze veškerými spojenými silami Sekundimů a ARCHETIMU. Sekundimové v dalších letech stále čelili traitankům a drželi je mimo Tare–Minor, galaxie však byla dalekosáhle zpustošena.

V roce 20 059 813 před Kristem se v okolí Tare–Šarmu objevila speciální loď JULES VERNE. Narazila na Sekundimy Pherianduruse a Tauzedaphelgase, zachránila je před STROJI Kolony a byla odvedena do systému Eledain–Cishon. Činkovité plavidlo nakonec proletělo stále ještě aktivním porodním kanálem Sekundimů a proniklo tak do hyperkokonu INTAZO.

Zdroje

PR 2421