Perry Rhodan 2857 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2857
Název:Potápěči do hyperledu
(Die Hyperfrost-Taucher)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Začasá země
Vydáno poprvé:20. května 2016
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 15. – 20. srpna 1518 NGL
V akci se třemi paranadanými – mají zachránit RASE ČUBAJE
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec riskuje rozum a život.

Germo Jobst – Chlapec z jiného času hledá svou MATKU.

Pey-Ceyan – Larka vidí samu sebe v novém světle.

Gucky – Myšob musí své schopnosti nasadit po troškách.

Sichu Dorksteiger – Vědkyně se podílí na osvobození RASE ČUBAJE.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2857 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi se píše rok 1518 Nového galaktického letopočtu (NGL). Lidé si v Lize svobodných Pozemšťanů zřídili mocnou hvězdnou říši; s většinou známých civilizací žijí v míru. Nikdo v Mléčné dráze však není skutečně svobodný, protože celou galaxii kontroluje Atopický tribunál. Atopové tvrdí, že pouze díky nim je možné odvrátit všeničící galaktický světopožár.

Zatímco se Arkonidan Atlan vydal do samotného srdce této mocnosti – polností mimo čas – cestuje Perry Rhodan minulostí, aby našel pomoc pro přítomnost. Neboť přítomnost, jak ji zná, už neohrožují pouze Atopové, ale také brutální Tiuphorové, kteří do současnosti pronikli časovou trhlinou z hluboké minulosti.

Ze všech známých lodí je Tiuphorům schopen čelit pouze RAS ČUBAJ. Toho však napadly indokrinátory a aby nebyl zničen, Terranci ho museli zahalit do vrstvy hyperledu. Další akcí Perryho Rhodana a jeho průvodců je tedy záchrana dálkové lodi. Do akce jsou POTÁPĚČI DO HYPERLEDU...


V srpnu 1518 NGL je galaktopolitická situace stále napjatější. Tiuphorové, kteří do přítomnosti dospěli časovou trhlinou, se prozatím omezovali na osamocené výpady do hraničních oblastí velmocí Mléčné dráhy, avšak zdá se, že je na spadnutí velká ofenzíva. Tři hvězdné cechy nalétaly na Halut a mohly být odraženy jenom po zuřivé, těžkými ztrátami zaplacené bitvě.