Perry Rhodan 2738 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2738
Název:Doména ohňonárodů
(Domäne des Feuervolks)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:07. února 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: ?
Kosmický okamžik – Perry Rhodan prožije kouzlo Omega-Fragmentaria
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný zjistí víc o životě v ohni.

Gaumarol da Bostich – Arkonidan tvoří s Perrym Rhodanem dobrý tým.

Gesspyr Hocctosser a Voruder-Paac – Onryoňan a Lar hledají pravlast Larů.

Osueo – Lucbarni doprovází své hosty.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Atopický řád je již po nějaký čas vyhlášen nad galaxií Larhatoon, domovinou národa, který kdysi lidstvu přinesl velké utrpení.

Řeč je o Larech, kteří jako členové Koncilu sedmi po více než století panovali nad Mléčnou drahou. Perry Rhodan a Bostich, které jejich útěk před Atopy zavedl do domova Larů, se snaží odhalit tajemství tribunálu. Cesta je vede do DOMÉNY OHŇONÁRODŮ...


Jistý Lar si opatří přístup do příbytku Greika Baudencerca. Dá se poznat jako Avestry-Pasik a tvrdí, že ho Koonepher-Trest určil za svého nástupce v úřadu Prvního Hetrana. Baudencerc přiznává, že je to skutečně pravda a byl to on sám, kdo zmanipuloval designatum, aby tak odvrátil bratrovražednou válku mezi Lary. Starý První Hetran zadal do designata jméno vůdce Protohetosanů již před několika dny. Baudencerc by však rád věděl, jak si může být Avestry-Pasik v této záležitosti tak jistý. Lar mu tvrdí, že ho povolal Vektorion. Ten je skutečnou relikvií, jelikož obsahuje prstní kůstku paranadaného Pralara. Vektorion představuje zákonné vlastnictví Prvního Hetrana a legitimuje ho v úřadu. Avestry-Pasik stále ještě cítí volání Vektorionu. Nyní se dozví, že artefakt převzal Perry Rhodan. Naplněn nenávistí sleduje Lar OVPASHIR, který je na cestě k vesmírnému habitatu Lucbarnů jménem LUCVAIT.

- - - - -