Perry Rhodan 2567 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2567
Název:Duel v průseku
(Duell an der Schneise)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:29. října 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Psychohra na PACADEMU – Pozemšťané jako hosté Tryonišské aliance
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný se chopí role diplomata.

Scotty Sutter – Young Boy nechá svou rodinu za sebou.

Adentoco Porvistar – Hostitel hledá informace o svých hostech.

Fellmer Lloyd / Ras Čubaj – Koncept potká představitele Tryonišské aliance.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2567 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perryho Rhodana to mezitím zaválo na Vzdálené místo, do části mocenské oblasti superinteligence ID, v níž se nachází soustava Stardust. V galaxii Anthuresta se setká s představiteli Tryonišské aliance a dojde k DUELU V PRŮSEKU...