Perry Rhodan 2566 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2566
Název:Oáza mudrců
(Oase der Wissenden)
Autor:Frank Borsch
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:23. října 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Jsou to tři rozdílné bytosti – v Anthurestě dosáhnou světa vysvobození
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sinnafoch – Frekvenční pátrač je souzen za své selhání.

Kruuper – Okrivarovi je připomenuto jeho podřízené postavení.

Philip – Okrill z Oxtorne se musí bránit na cizí planetě.

Demeiro – Frekvenční prostředník přivítá velitele ztroskotavšího hathorjanského válečného tažení.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2566 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Pro jednotlivé Vatroxe to nic nemění na jejich prekérní situaci – mnozí Frekvenční pátrači se musejí potýkat s nepříjemnými důsledky války. Pátrač Sinnafoch kupříkladu dospěje do OÁZY MUDRCŮ...