Perry Rhodan 2166 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2166
Název:Skrz časovou studnu
(Durch den Zeitbrunnen)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Monkey a Saedelaere - dva nesmrtelní jsou pronásledováni
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - muž s maskou se musí postavit svému osudu

Monkey - Oxtorňan má sklon k tvrdým reakcím

Chiffa Phi - Mochichi očekává agenta mocností řádu

Nesourodý pár Monkey a Alaska se po průchodu časovou studnou v Roji Kys Chamei objeví na neznámém světě, kde se nejdříve musí probít nebezpečnou džunglí. Monkey se přitom dá popsat jako ten, který nejdřív udeří a pak se ptá, zatímco Alaska je mírumilovný tazatel. Stereotypní cesta je trochu zpestřena navazováním přátelství mezi Monkeyem a jeho novým ptákem Lamuuni, a změnou chování Alasky Saedelaereho. Nositel masky totiž musí překousnout skutečnost, že má po velice dlouhé době ve tváři znovu fragment Cappina.

Dvojice během cesty narazí na Mochichiho Chiffa Phi. Malý humanoid působí zvláštním způsobem jako propletený nebo srostlý, pohybuje se trhavě a zdlouhavě. Jeho tvář se stává z chrupavkovité hmoty a dominují na ní dva vertikální chrupavkovité výrůstky, ve kterých se nacházejí velké černé oči. Mochichi sedí ve zvláštním skafandru, který vypadá jako rakev, a zřejmě disponuje pokročilým technickým hardwarem, neboť se s jeho pomocí Mochichi může pohybovat jako teleportér. Chiffa Phi pozná, že Monkey a Alaska nosí buněčný aktivátor. Považuje proto oba za pověřence kosmokratů, a tedy za bytosti, které musí podporovat a chránit. Z tohoto důvodu se také obětuje, když zaútočí Kattixu. Ty mají pravděpodobně za úkol chytit všechno, co vyjde z bludně se objevujících časových studen. Útočí přitom v bojovém kluzáku. Chiffa Phi prozradí oběma galaktikům ještě jméno kontaktní osoby, kterou mají vyhledat ve městě Kiról a předá jim náhrdelníky, které se dají použít jako maskovací zařízení. Mají zabránit tomu, aby se galaktikové zapojili do OBJEMNÉ PÉČE. Více informací jim nedá. Mochichi odpoutá Kattixu a je přitom sestřelen.

Na cestě do města Kiról potká Alaska a Monkey několik medvědovitých bytostí z národa Leftass. Těmto prostoduchým mladíkům je pojem THOREGON dobře známý. Pro ně (a asi i pro celý národ) je tento pojem synonymem pro božskou moc. Ve městě Kiról objeví galaktikové budovu, která rozměry dalece převyšuje ostatní stavby. Je to cibulovitá kopule, ke které se lze přiblížit jen na určitou vzdálenost. Silné mentální pole zabraňuje dalšímu přiblížení. V Kirólu, a kolem něho, se neustále pracuje. Všude se staví nové obytné čtvrti – což je zvláštní, protože dosud existující budovy jsou z větší části liduprázdné. Chiffa Phiovou kontaktní osobou je další Mochichi jménem Ghem Jhegar, který přijme galaktiky jen pokud mu řeknou, kdo je poslal. Od Ghem Jhegara se dozvěděli, že se nacházejí uvnitř Prvního Thoregonu a že časové studny jsou tak ostře střeženy, protože se skrz ně může kdokoliv infiltrovat do PULSU Prvního Thoregonu (a tím i nežádoucí vetřelci). Zřejmě se nepočítalo s tím, že by se časové studny aktivovaly v PULSU. Krátce na to zaútočí Kattixu znovu. Dům Ghem Jhegara je zničen, ale podaří se mu s galaktiky utéct. Alaska a Monkey utečou do nově založené, liduprázdné městské čtvrti. Ta je promptně odvezena obrovskou kosmickou lodí! Monkey přijme zprávu od svého Lamuuniho: pták spatřil uvnitř cibulovité budovy bytost, přičemž se může jednat jen o Heliota...

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál