Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2165
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2165
Název:Návrat do Mahlstromu
(Rückkehr in den Mahlstrom)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
V domovině SOL - Atlan hledá První Thoregon
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se musí se svou posádkou zorientovat v cizím prostředí

Fee Kellind - velitelka SOL chce zachránit svou kosmickou loď před zánikem

Trim Marath - Para-defensor má zvláštní problém se svými schopnostmi

Myles Kantor - vědec pátrá po přístupu k Prvnímu Thoregonu

Arno Kellind měl pravdu: svým rozkazem nastavit Aura-kleště po průletu Mega-Dómem zpět na staré hodnoty, jsou následky ohloupení u dospělé části posádky zrušeny a zůstanou bez následků. Průchod, jak se zdá, ale neproběhl pro všechny členy posádky bez problémů: jak Mom'Serimové tak Trim Marath upadli do komatu. Ukáže se, že SOL vyletěla v bezprostřední blízkosti Schlundu (Hrdla) Mahlströmu hvězd. Tam se skutečně nacházejí dva Mega-Dómy, jeden z nich je určen pro "expedici", to znamená, že byl vyslán Helioty a bude teď Schlundem transportován na neznámé místo vesmíru.

Hyperenergetický chaos, který v Mahlströmu panuje, ochromuje důležité palubní systémy SOL, energetické zásobníky SOL jsou téměř vyprázdněny a mohou být jen pracně znovu naplněny. SOL unikne tahu Schlundu jen díky tomu, že se ukryje do "závětří" druhého Mega-Dómu a pak přejde na hypertaktový let. Při pátrání po zdejším PULSU jsou znovu použity Aura-kleště. S jejich pomocí lokalizuje Myles Kantor zónu, která se podobá PULSU pro Mléčnou dráhu a DaGlauš, s průměrem 7.670 světelných let je ale znatelně větší. Galaktikové nemají pochybnosti o tom, že je jedná o umístění Prvního Thoregonu. Bohužel nemají žádnou možnost, jak do PULSU proniknout nebo jak navázat kontakt s Helioty, kteří se v něm pravděpodobně zdržují. Fee Kellind dostane nápad, že odpojí buňky SOL od prostřední části a navštíví Ploohny respektive eventuálně na Ovaronově planetě žijící lidi, protože momentálně stejně nemají nic jiného na práci, než čekání. Než stačí tento záměr uskutečnit, objeví se nečekaná společnost: vynoří se několik křižníků Ploohnů, které kolem PULSU začnou budovat síť zaměřovacích stanic. Společně s Ploohny prolétává Mahlströmem válcovitá loď, která je s vysokou pravděpodobností jednotkou kosmokratů. Je tedy nasnadě, že Ploohnové jednají z pověření kosmokratů.

Kosmokratický válec objeví SOL, tvrdohlavě jí sleduje a nakonec zachytí do poutacího pole. SOL se podaří ještě jednou uniknout, když je nasazen halutský Hyperdimový rezonátor, s jehož pomocí se poblíž válcovité lodi přetvoří časoprostorová struktura, kterou dokonce i kosmokratická technika překoná jen s obtížemi. Mezitím se probudí Trim Marath z bezvědomí. Reaguje zvláštně, bloudí lodí a stěžuje si na zvláštní vidění, která ho přivádějí k šílenství. To svědčí o tom, že byl zřejmě zachycen částí "membrány", kterou Pangalaktičtí statistikové používají k naslouchání v této části vesmíru. Ve spojení s Cyno-genem se teď Trimovi zřejmě vyvinul druhý psí-talent, schopnost podobná kosmocítění, kterou měl například Bjo Breiskoll, Kočičák. S pomocí této stále sílící schopnosti objeví Trim v PULSU otevřenou bránu, která je pro zaměřovače SOL zpočátku neviditelná. Když činkovitá loď přiletí do určené oblasti, zpozoruje, jak se PULS otevírá, aby vypustil další Mega-Dóm. Zatímco je Dóm obrovskými tahači tažen ven, vletí SOL do tunelu. SENECA ohlásí: "Uvízli jsme v poutac..." a vypne se. Současně to vypadá, jako by čas na palubě SOL zamrznul.