Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2129
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2129
Název:Důvěrník
(Der Gewährsmann)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Je Medile - a prochází přes peklo trhu s otroky
Hlavní postavy románu:

Ascari da Vivo - Arkonidanka chce pomoci Terrancům z LEIFA ERIKSSONA

Perry Rhodan - Pozemšťan si troufá opustit vězení

Benjameen da Jacinta - Zerosnílek naváže kontakt s důležitou bytostí

Tess Qumisha - Terranka se vydává na expedici po Shurriku

Bleu Cefu - Medile je důvěrníkem Impéria Trosek

122 zajatců bylo při arkonské akci proti policejním základnám Valenterů osvobozeno a přijato na palubu KARRIBO. Hlavního cíle akce, odvedení pozornosti bojových Katamarů od kulovité hvězdokupy Virginox, se nedosáhlo. Mascantka ale věří, že výslech vězňů přinese nové poznatky o Říši Tradom. Arkonští experti se pustí do práce, získají ale jen několik užitečných informací. Údajný důvěrník Impéria Trosek, který symbol této tajuplné organizace otevřeně nosí, se projeví jako mluvka a chvastoun. Mascantka v té době ještě neví, že mezi osvobozenými je jen jeden, skutečně hodnotný zajatec, a to Medile Bleu Cefu. Medile stojí ale diskrétně v pozadí a mezi mnoha cizími bytostmi Tradomu je velice nenápadný.

Na Jankaru mezitím Rhodan připravuje speciální akci. Rezident by rád opustil planetu Jankaron a pronikl do volného prostoru. Nemůže ale použít LEIFA ERIKSSONA, protože soustava spojenců je stále ještě pozorována bojovými Katamary. Rhodan by rád našel KARRIBO a kontaktoval Ascari. Resident plánuje jít osobně do akce a použije při ní staré osvědčené prostředky. Nechá propašovat na palubu nákladní lodi Jankarů dva micro-space-jety, aby se tým mohl propašovat přes kontrolu Tradomu. Plán se podaří. O lodě Jankaronů se Katamary nezajímají. Rhodanovi se podaří se svým týmem, ke kterému patří také Tess Qumisha, Benjameen da Jacinta a trpasličí slon Normon, opustit soustavu Jankaron. Na domluvených souřadnicích se terranské komando setká s arkonidskou bitevní lodí. Rychlý úspěch je potěšující a obě strany si mohou vyměnit nové informace.

Když Benjameen da Jacinta na palubě KARRIBO upadne do zero-snu, padne jeho pozornost na Medila Bleu Cefua. Mladý mutant pozná, že Bleu je skutečným důvěrníkem Impéria Trosek, a je na velice důležité misi. Když se mladý Arkonidan probudí, předá tyto informace neprodleně Rhodanovi. Ale terranští hosté na palubě arkonské vlajkové lodi se musí podrobit naplánovaným termínům Mascantky. Důležité informace se proto dostanou příliš pozdě arkonskému velení. 122 osvobozených bylo uznáno za bezvýznamné a posláno pryč v pomocném člunu. Perry Rhodan se dozví od Ascari da Vivo, že osvobození byli vysazeni na planetě Shurriks, Tradomském světě volného obchodu. Když se objasní, jak důležitý může být Bleu Cefu pro galaktiky, vydá se smíšený tým po stopách Důvěrníka a odlétá na Shurriks. Jeho členy jsou také Benjameen a Tess.

Medile Bleu Cefu se mezitím dostal do obtížné situace. Planeta Shurriks se projeví jako semeniště pochybných postav, kterým nebrání všude přítomní Valenterové v podezřelých obchodech. Vládne zde touha po zisku, se všemi svými špatnostmi. Obchod s otroky, brutální pouliční obchodníci a jednoduší zločinci se prohánějí po celé planetě a každému jde jen o maximální zisk. Medile, který při své cestě dokonce narazí na jednu ženskou Medilu, která má být prodána jako otrokyně, proto hledá všechny možnosti, jak tento svět co nejrychleji opustit. Jako Důvěrník Impéria Trosek má důležitý úkol, který za všech okolností musí provést.

Ale Shurriks se nakonec stane jeho osudem. Medile je brzy zapleten do kriminálních intrik a zaplatí za to životem. Když je Důvěrník konečně nalezen Benjameenem a Tess, je jeho život téměř u konce. Jako poslední možnost, naváže s ním Benjameen kontakt pomocí zero-snu. Během snu požádá Medile mladého Arkonidana, aby jeho tělo do sedmi dnů dopravil k planetě Toko-Ro. Medile dále požádá Arkonidana, aby jeho mrtvolu předal zastupujícímu Rojovníkovi z Aarus-Jima. Krátce na to Medile zemře a mentální kontakt se přeruší. Zpátky na KARRIBO dojdou Ascari a Rhodan ke shodě, že odletí na planetu a mrtvolu Medila předají. Rhodan je skeptický, že se kontakt s Impériem Trosek podaří, ale galaktici potřebují každou pomoc, kterou mohou dostat.