Perry Rhodan 2128 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2128
Název:Plán Mascantky
(Der Plan der Mascantin)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
LEIF ERIKSSON v pasti - Arkonidané spouštějí akci
Hlavní postavy románu:

Trah Zebuck - Konquestor stupňuje lov na loď z Mléčné dráhy

Perry Rhodan - Pozemšťan se musí ukrývat na planetě Jankaron

Ascari da Vivo - Arkonidanka se postará o odvedení pozornosti

Ktacha Oharte - Jankar by rád to nejlepší pro svůj ohrožený národ

Roxo Quatron - astronaut riskuje ve své nové roli

Trah Zebuck, Konquestor z Tradomu a velitel Katamarů na druhé straně Hvězdného okna, se dívá s nedůvěrou na aktivity dvou galaktických lodí ve své jurisdikci. Stále ještě se Říši nepodařilo nepřátelské lodě najít a zničit. Když Trah Zebuck dostane údaje zaměřovačů, které vedou ke hvězdokupě Virginox, vydá Konquestor svým 22.000 Katamarům rozkaz k cestě. Lodě se krátce na to materializují na okraji hvězdokupy a začnou se formovat.

Ascari da Vivo, která se se svou lodí nevrátila na Jankaron, sleduje v té době vlastní plány. Její lhůta pro arkonskou blokační flotilu již téměř uplynula. Jestliže její rozkazy stále ještě platí, o čemž Mascantka nepochybuje, mělo by zanedlouho proletět 50.000 arkonských bojových lodí Hvězdným oknem do Tradomu. Mascantka věří, že jako velitelka této bojové síly bude moci sledovat vlastní cíle a v budoucnu operovat nezávisle na Terrancích. Když se KARRIBO objeví poblíž Hvězdného okna, zjistí Arkonidanka užasle, že válečná flotila Katamarů již není na svém místě. Kam ale zmizely válečné lodi Tradomu? Arkonidané poblíž Hvězdného okna zaměří neobvyklé efekty. Vypadá to, že se u Hvězdného okna vynořilo něco na způsob energetického červa. Přesný průzkum ukáže "červa" jako "zkosený štít", který pravděpodobně zakrývá několik letících předmětů. Opravárenské jednotky se zřejmě pokouší přepólovat Hvězdné okno. Jak Arkonidané určí, obsahuje Zkosený štít také deflektorový štít. Takto chráněný nemůže být "červ" pozorován z Mléčné dráhy. Když Mascantka zjistí, že arkonské jednotky neproletí Hvězdným oknem, odletí s KARRIBO směrem k Virginoxu a zaměří Tradomskou válečnou flotilu.

Zatímco Trah Zebuck propočítává pátrací schéma, které by vedlo k nejrychlejšímu prohledání hvězdokupy, připravují lidé na palubě LEIFA ERIKSSONA nejlepší možnou kamufláž. V ukrytý v hlubokém hangáru se lidé pokoušejí co nejvíce zakrýt zrádné emise a zabránit tak předčasnému objevení. Rhodanovi je jasné, že se bojové Katamary dříve nebo později objeví v systému Jankaron. Rezident může jen doufat, že spojenci neztratí nervy a žádny Jankar neprozradí Terrance.

Zatímco Katamary vytvářejí rojnici a pročesávají kulovou hvězdokupu, spustí Mascantka odvážný plán na odvedení pozornosti. Odlétá zpět do galaxie Tradom a zaútočí na jednu policejní základnu Valenterů. Protože Arkonidanka čelí jen lodím Valenterů a žádný Katamar se neobjeví, útok skončí úspěchem. Při pádu základny je osvobozeno několik zajatců, kteří se zřejmě provinili proti Říši. Mezi nimi jsou také velice důležité osobnosti Impéria Trosek.

V systému Jankaron se vynoří první Katamar a demonstruje svou převahu. LEIF ERIKSSON hraje zatím "mrtvého muže" a není objeven. Přesto se hrozba Katamarů dostane nebezpečně blízko. Jankarové jsou vyzvání, aby při hledaní spolupracovali, jinak si ponesou špatné následky. Roxo Quadron, který se stará o komunikaci s Jankary, je silně rozhněván počínáním říše, udrží ale své emoce na uzdě díky získaným zkušenostem a zabrání tak nejhoršímu. Ale ne všichni Jankarové si nepočínají rozvážně. V poslední vteřině je zadržen zrádce, který chce lodím Říše odvysílat stanoviště LEIFA ERIKSSONA.

Když se Ascari da Vivo vrátí do kulovité hvězdokupy Virginox, zjistí Mascantka, že útok a napadení policejní stanice v Tradomu neměl na chování Katamarů žádný účinek. Všechna jejich pozornost je stále ještě namířena proti nepřátelským lodím ve Virginoxu. Ascari da Vivo je odhodlána tak dlouho útočit na základny v Tradomu, než se pozornost Traha Zebucka obrátí na KARRIBO a Jankaron a LEIF ERIKSSON se dostanou do bezpečí.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál