Perry Rhodan 2127 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2127
Název:Souboj titánů
(Kampf der Titanen)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Lest a protilest - Konquestor u cíle
Hlavní postavy románu:

Trah Rogue - Konquestor z Tradomu by rád poslal informace domů

Monkey - velitel Nového USO věří v odvedení pozornosti protivníka

Reginald Bull - Rezidenční ministr očekává kosmickou bitvu u Hvězdného okna

Noviel Residor - šéf Služby Pozemské ligy jistí Sluneční soustavu

Zatímco Trah Rogue se svým pomocným člunem letí k tajnému místu, kde se má setkat se zbylými šesti bojovými Katamary, začíná u Hvězdného okna hektické přeskupování Terranské flotily. Přilétají obrovské tendry a nakládají lodě z flotily. Předávají jim poslední poznatky tajné výzkumné stanice Merkur-Alfa, jak zvětšit efektivitu paratronových štítů o několik procent. Kromě toho jsou na jednotky instalována nová MVH-děla, s výrazně lepší průrazností. Jestli tyto upgrady zvýší bojové šance proti válečné flotile Tradomu, zůstává pochybné.

Ve stejné době zamazává Trah Rogue stopy vedoucí k jeho nejnovějším aktivitám. Pro SPL a USO ho bude nyní velice těžké najít. Konquestor je velice dobře informován o aktuální síle flotily galaktiků, jakož i o její ofenzivní síle. Jedině výzbroj nové gigantické lodi, na jejíž konto jde ztráta jednoho bitevního Katamaru, vzbuzuje Trah Rogueovu neustálou úctu. S mozkem Rudimentu vojáků, který Trah Rogue sebou nosí ve vaku, chce vynést svůj příští trumf a vyšle zbylé Katamary k Hvězdnému oknu. Jejich rozkaz zní dostat se do Tradomu a odevzdat zjištěné údaje o Aagenfeltově bariéře čekající válečné flotile Říše. Trah Rogue sám má jiný plán. Svými technickými možnostmi Terrance překvapí, o tom je přesvědčen.

Ale ještě někdo další si připravil akci. Monkey, šéf USO, který byl před chvilkou zachráněn z atomového pekla planety Paricza, věří, že zná příští kroky Konquestora. Monkey má jen jeden cíl. Musí stůj co stůj zabránit tomu, aby Trah Rogue stihnul předa data o pozemské obraně do rukou Říše Tradomu. Monkey vysílá TRAJAN osobním rozkazem ke Hvězdnému oknu. Oficiálně aby posílil blokádu, neoficiálně s důraznými obrannými příkazy pro ROALDa AMUNDSENa a Reginalda Bulla. Monkey je přesvědčen, že se zanedlouho u Hvězdného okna vynoří šest bojových Katamarů. Monkey sám se vydá do Sluneční soustavy, jeho cílem je planeta Trokan.

U Hvězdné brány dochází k přeskupování arkonské flotily. Krátce na to se u Hvězdného okna objeví další arkonské lodě. K Bullovu velkému překvapení představí Arkonidané nový typ lodí. Lodě mají kulovitou základní buňku o průměru 2400 metrů a u zádi kuželovité zvětšení o délce 750 metrů, které má poblíž kuželovité buňky průměr 1200 metrů a na konci 900 metrů. Horní polovina koule působí nedodělaně. Pod tlumícím štítem je vidět plošina o průměru 2100 metrů. Navzdory svému vzhledu překonávají nové arkonské bojové lodě dalece pozemské OBJEVITELE. K Hvězdnému oknu přiletí celkem 1100 těchto lodí. Reginald Bull je znovu ohromen kapacitou Arkonských loděnic. Krátce na to se Pozemšťan dozví, že hlavním úkolem nové třídy GWALON je boj proti bojovým Katamarům.

Monkey mezitím dorazí na Trokan. Odebere se přímo do zabezpečené oblasti kolem Hřibu a čeká na střetnutí s Konquestorem. Monkeyemu je jasné, že Trah Rogue se s pomocí svých technických prostředků dostane na Most do nekonečna! Jenom ještě není jasné, jak se chce Konquestor dostat do Hřibu bez Propustky. Ale šéf USO kalkuluje i s tím, že Tradom disponuje potřebným technickým potenciálem. Monkey doplní zabezpečovací zařízení Hřibu o několik komponent a stáhne se do úkrytu.

U Hvězdného okna je krátce na to vyhlášen poplach. Šest Katamarů se vynoří v sektoru Hayok a okamžitě naberou kurz k Hvězdnému oknu. Blokační flotila okamžitě přejde do stavu pohotovosti a galaktikové se připraví na útok. Arkonidané, Posbiové a Terranci se vrhnou vstříc šesti lodím. Také ROALD AMUNDSEN zasáhne do boje. Opět se ukáže, jak bojové Katamary dalece převyšují galaktické lodě. Krátce po začátku bitvy dostane OBJEVITEL Reginalda Bull těžký zásah. Také Posbiové a Arkonidané ztrácejí lodě, kromě toho se ukáže, že Aagenfeltova bariéra, kterou Terranci vybudovali kolem Hvězdného okna, je neúčinná. Katamary se zřejmě dokáží s bariérou vypořádat.

Konquestorovi se bez velkého úsilí podaří dostat se do centra Sluneční soustavy a vstoupit na Trokan. Jak Monkey předvídal, hledá Konquestor skutečně cestu na Most do Nekonečna. Trah Rogue nedisponuje sice Propustkou, ale Rudiment vojáků si najde jiný způsob, jak Hřib otevřít. Trah Rogue projde všemi překážkami a ani paratronový štít kolem Hřibu pro něj není žádným problémem, a ocitne se před cílem. Někdo se mu ale postaví do cesty. Monkey, šéf USO! Trah Rogue ani v nejmenším nepochybuje, že Monkey je zodpovědný za zničení jeho základny na Paricza. A teď mu chce Oxtorňan zabránit ke vstupu na Most do nekonečna. Trah Rogue ale disponuje zbraní, se kterou Monkey nepočítal. Rudimentem vojáků! Mozek, který Trah Rogue nosí ve vaku, disponuje sugestivní silou. Může přesadit sebe a své okolí do parareality.

Situace u Hvězdného okna se stává nebezpečnou pro vlajkovou loď Reginalda Bulla. OBJEVITEL dostal několik těžkých zásahů a Bully cítí, že jeho loď stojí krátce před zničením. V poslední vteřině se ale objeví obrovská loď a poskytne vlajkové lodi Bulla krytí. Krátce na to exploduje první Katamar pod salvou obrovské lodi. TRAJAN se ohlásí přes nouzový kanál a identifikuje se. Bully je ohromen a nanejvýš potěšen. Zákrok TRAJANu působí jako roznětka a také ostatní Katamary jsou krátce na to zničeny spojenou flotilou. Ještě jednou se galaktikům podařilo odvrátit nebezpečí.

Také na Trokanu probíhá boj. Trah Rogue musí přejít přes Monkeye a nasadí všechny možné zbraně. Hroty jeho koruny se přitom ukáží jako smrtící střely. Současně začne Rudiment vojáků ovlivňovat Oxtorňana. Realita kolem bojovníků se změní a Oxtorňan je překvapen útokem Konquestora. Konquestor vrhne všech dvacet hrotů z koruny proti Monkeyemu a všech dvacet se jich zabodne do Oxtorňanových prsou. Teprve pak tělo Oxtorňana padne tvrdě k zemi. Teprve když se nad ním Konquestor sehne a chce si vychutnat okamžik Monkeyeho smrti, podaří se šéfovi USO z posledních sil zasadit smrtelnou ránu, která zpečetí osud Trah Rogueho. Přitom je zničen také Rudiment vojáků.

Monkey se probudí o několik hodin později ve speciální klinice na Mimasu. Oxtorňan se ihned dozví nové informace o událostech u Hvězdného okna. Všechny Katamary sice byly zničeny, ale přesto se jedné sondě z Katamaru podařilo proletět Hvězdným oknem a předat do Tradomu informace o Aagenfeltově bariéře. Novou záhadou je přitom zvláštní mozek, který s sebou nesl Trah Rogue. Bezpochyby se jedná o geneticky modifikovaný terranský mozek. Jak je to možné? Jak se mohl mozek Terrance dostat do Tradomu a do služeb Konquestorů? Nové otázky žádají nové odpovědi.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál