Perry Rhodan 1181 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1181
Název:Klanová matka
(Die Clansmutter)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Vize minulosti - průvodce na cestě do nejista
Hlavní postavy románu:

F'durnadde - klanová matka si vzpomíná

Stira - první strážkyně klanové matky

Stillog - soupeř klanové matky

Shondorog - vládce bude vystřídán

G'rhom, F'dhar a T'lhan - několik F'durnaddeniných předků

Oslabená mlčením Armadosrdce, očekává klanová matka F'durnadde smrt. Zatímco její první strážkyně Voche Stira tančí podle starých písní, vzpomíná F'durnadde v meditaci na svůj původ:

V daleké minulosti obýval pouštní planetu F'durnadde národ Skopů, jejichž 1.5 metru dlouhé, šiškám podobné tělo je pokryto širokými, odstávajícími šupinami, a disponuje dvěma krátkýma rukama a nohama. Obě kulaté hlavy, ze kterých jedna obsahuje mozek a druhá smyslové orgány, jsou spojeny skrze provazce tlusté jako prsty. Skopové ovládají interstelární kosmické lety, zůstávají ale jen na své planetě, zatímco automatické kosmické sondy, takzvaní sběrači, zkoumají jiné světy a přivážejí na F'durnadde cizí formy života nebo vzorky jejich buněk. Ty jsou usidlováni v »akváriu«, obrovské kosmické stanici, která krouží kolem planety Skopů. Protože pouštní svět hrozí stát se neobyvatelný, postaví Skopové zvlášť velkého Sběrače, pověří ho vyhledáním nové domovské planety a svěří mu buňky ženského Skopa. Když se Sběrač po tisíciletích marného pátrání vrátí na F'durnadde, je planeta mrtvá a životu nebezpečná. Skopská žena, která se z buněk vyvine a přijme jméno F'durnadde, požaduje být odvezena k Akváriu. Tam porazí a zabije Klova Shondoroga, který Vochy, Snarvy, Tigaphy a ostatní v kosmické stanici shromážděné formy života ovládal, a převezme až do té chvíle vlastními mentálními schopnostmi samořízené životní společenství, jehož pečlivou rovnováhu narušila zabitím Klova. Za přítele si F'durnadde zvolí Vocheho, metr vysokého a stejně tak dlouhého, štíhlého tvora s měkkým, častokrát vlhkým filmem pokrytým, šedým tělem, které na předním konci nese hlavu se dvěma kulatýma očima a zakrnělými klepety. F'durnadde nechá Akvárium přestavět pro možnost kosmických letů a odstartuje k hledání nového domova. Po dlouhém čase nakonec zamíří za neznámým voláním do určitého sektoru vesmíru. Tam jí sdělí hlas, který může vnímat jen ona sama, že se stane první spolupracovnicí strážní flotily, která musí být vytvořena, aby bránila TRIICLE-91).

Zatímco její osobní stráž odrazí útok Vocha Stilloga, který už od narození byl imunní vůči vlivu Klanové matky a chce se stát její nástupnicí, F'durnadde zemře. Terranci, kteří se o něco později do »Akvária« dostanou, mohou už jen konstatovat její smrt a pokračují v letu k Loolandre2).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál