Perry Rhodan 1180 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1180
Název:Klanový soud
(Das Clansgericht)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Duel mutantů - smrtelná hra o svobodu začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - jeho galaktická flotila je na cestě k Loolandre

Iralasong - klanová hlava Irtuffenů

Gryden-Holmes - klanová hlava Fryerů

Gucky a Organ - dva psioničtí obři v duelu

Clifton Callamon - admirál si bere masku

Když Irasalong pozná, že bunkrová past propouští BÁZI, pošle na cizince pln vzteku lodě své klanové flotily. Jejich velitel Elsebog vyžaduje duel o další let flotily, ve kterém jeden bojovník Terranců nastoupí proti Organovi, nepřemožitelnému, který údajně disponuje 216 psionickými schopnostmi. Ve skleněné aréně, nad kterou se klene kopule, o průměru čtyři kilometry, na zlatě se třpytící platformě z formovací energie, na které se nachází mnoho cizorodých předmětů, nastupuje Gucky proti Organovi, jehož rovné tělo se podobá trojcípé hvězdě o průměru dvou metrů, na jehož spodní straně se nachází pulzující, pytlovitý útvar. Na jedné ze špiček se vznáší jeden a půl metru vysoký sloup se zeleným okem. Mezi oběma druhými hroty jsou umístěny dva rohy, které jsou zakončeny modrými vlasovými chomáčky. Guckymu hrozí, že podlehne v psionicky vedeném boji, ale pak zjistí, že se na platformě nachází více než dvacet psionicky nadaných pomocníků protivníka, a po jednom je vyřadí. Navzdory Guckyho vítězství požaduje Irasalong, aby byl myšob předán do jeho péče.

Mezitím vznese ctižádostivý Gryden-Holmes, který chce zvýšit hodnotu svého klanu, před Klanovým soudem, který už 30 let nezasedá, žalobu proti hlavě klanu Irtuffenů. V naději, že u klanového soudu, který se koná na vyhaslém a vychladlém trpaslíkovi v údolí nazvaném Sluneční skvrna, získá cenné informace, nechá Perry Rhodan Irasalonga skrze Guckyho unést a nahradit ho Cliftonem Callamonem v masce Irtuffena. Gucky objeví, že několik klanových jader chce na Irasalonga spáchat atentát. Protože komplot selhal, rozhodne se Gryden-Holmes Irasalonga před klanovým soudem, který se sestává z bizarně vypadajících zástupců různých klanů, nechat zavraždit. Gucky ale na poslední chvíli atentát zmaří. Když Irasalong/Callamon nyní tvrdí, že podvodný souboj zinscenoval jen proto, aby zachránil klanovou matku, kterou cizinci drželi jako rukojmí, zprostí ho soud viny, odsoudí Gryden-Holmese k smrti a rozhodne nechat galaktickou flotilu letět bez překážek dál.

Poté co je Callamon opět vyměněn za pravého Irasalonga, vydá se BÁZE v čele spojené flotily k poslední etapě letu k Loolandre. Před loděmi se objeví měkké, zdánlivě vším pronikající světlo.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál