Menu
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Mise SOL, svazek 1
Název:Hrob kosmické lodě
(Das Raumschiffgrab)
Autor:Kai Hirdt
Vydáno poprvé:14. června 2019
Vydáno v češtině: -
Po pádu do neznáma - Terranec narazí na stopu legendy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan

Mahlia Meyun

Pravo Ylapp

Kuum

Hokan Tassat je na útěku se svým dítětem Temmem. Přišli o domov i o manželku, Temmovu matku. Na vině je jistý Perry Rhodan. Pak dojde k neštěstí: země pukne a Zakázaný chrám je zničen živelnou silou, která uvolní obrovskou kouli. Tři písmena označují kouli jako SOL.

Před necelým týdnem: Mahlia Meyun vede svůj život jako léčitelka. Je tu Hvězdný chrám, Zakázaný chrám a Pokorní služebníci Senna, kteří dokážou přeměnit rudu v energii a nástroje - tedy mniši a Údolí ztroskotaných. Interiér chrámu je světem kovu a plastu, se šesti oltáři ve svatyni. Zaklínadlo "Aktivovat medosken!" probudí místnost k životu.

Mahlia narazí na cizince v bezvědomí: Perryho Rhodana. V srpnu 1552 NGL prošel během boje se světopožárem zrcadlem Shod /je to transmiter na šestidimenzionálním základu / a zažil nepopsatelné. Přistál na neznámém světě, pravděpodobně mnoho milionů světelných let od Mléčné dráhy. (viz také: děj knižního románu PR 2998).

Mahlia nenápadně odvede muže v bezvědomí k sobě domů – je přece léčitelka. Rhodan se diví, kde přistál. Jeho hostitelé mluví starým interkosmem. Dozvídá se o Zakázaném chrámu, z "kovového těla". Chce se tam jít podívat a přebírá iniciativu. Má podezření, že se jedná o vesmírnou loď, v níž uvízli předkové obyvatel planety. Podaří se mu přesvědčit Mahlii a její rodinu, aby mu důvěřovali. Po příchodu do "chrámu" na něj vyskočí tři písmena: S O L! Po prvním překvapení se Rhodanovi honí hlavou tisíce myšlenek. SOL! Jeho SOL! Přesněji se jedná o buňku SB-1.

Vzpomene si na lidi, které kdysi poslal na misi do Tare-Šarmu: Fee Kellindovou, Tess Qumishovou a svého syna Michaela Rhodana. Od té doby uplynulo více než 180 let. Mahlia je téměř jistě potomkem Anneka Mayonnlyna, tehdejšího medika. Sennovi služebníci jsou vodítkem k SENEKOVI. Rhodan hodlá své znalosti využít ve svůj prospěch.

Obyvatelé mu však nevěří. Pravo Ylapp, jeden z Pokorných služebníků, způsobuje stres. V Mahlii najde Rhodan spojence. Brzy se mu podaří přesvědčit i Ylappa. Přesto jsou zatčeni. Ve vězení se Rhodan dozvídá, že obyvatelé o své minulosti nic bližšího nevědí. Ani nevědí, co je to planeta.

Pak je odvede osm mnichů ozbrojených kombizářiči. Kuum přebírá kontrolu. Rhodan bude obviněn. Prozatím jsou však propuštěny.

Rhodan si chce i nadále získat důvěru Mahliiny rodiny a jejích přátel. Společně se jim podaří znovu proniknout do "chrámu" a vyzbrojit se. Dobývání SB-1 může začít a jejich novým cílem je centrála. Následně Rhodan nastartuje dočasně Daelliansky Meiler. Pokorným Sennovým služebníkům se však podaří Mahlii a další spolubojovníky zajmout. Rhodan se vzdává. Má být strčen do konvertoru, pokud se také nestane Sennovým služebníkem. To by však znamenalo úplné vymazání paměti.

Pak přijde nové překvapení: Pokorný služebník Ylapp se postaví na Rhodanovu stranu a všechny osvobodí. Mahliiny děti však padly do rukou mnichů. Nyní se vše musí odehrát rychle. Rhodan dokáže aktivovat transmiter. S ním se dostanou do centrály – SB-2, protože když jsou dva chrámy, tak jsou i dvě kosmické lodě.

Krátce poté se podaří osvobodit Mahliinu dceru Annri, ale ne Temma. Rhodan nicméně nastartuje SB-2. Slíbí Mahlii, že zachrání i Temma. V duchu si představuje prostřední část SOL a svého syna Michaela.

(jomo)