Fantané

Fantanský lid náleží do takzvané Fantanské skupiny.

Vzhled

Fantané se podobají jemně šupinatému válci, pravděpodobně velikosti člověka, se zaoblenými konci. V horní polovině tělo je možno nalézt několik otvorů, vzhledově připomínajících jako tmavé díry. Ve skutečnosti tyto otvory slouží jako oči, uši, nos a ústa. Tělo má šest zcela identických končetin, které vyrůstají na různých místech těla. Údy lze použít jako ruce i nohy.

Jednopohlavní Fantané se rozmnožují dělením.

Dějiny

Fantané patřili k Velkému impériu Arkonidanů, za vlády slabých imperátorů se však nakonec vymanili z vlivu hvězdné říše.

V té době obsadili arkonidskou baštu na Myře IV, ovšem nepodařilo se jim ukořistit tak kotvící robotické křižníky. Když zachytili nouzové volání AETRONu, vyslali průzkumnou loď, kterou sestřelila GOOD HOPE. Fantané se poté přestali havarované arkonidské lodi věnovat. Po dlouhou dobu se Fantané vytratili z kosmické scény.

Fantané se později objevovali jen sporadicky. Kupříkladu dne 20. prosince 2399 odstartovala vřetenovitá loď Fantanů z pozemského kosmodromu.

V roce 430 NGL hledal Stalker skokanského informátora Tailera Goshbona na starém vesmírném přístavu na Arkonu I. Na cestě po kosmodromu zahlédl dvě vřetenovité lodi Fantanů a uvedl přitom, že tato bytosti disponují pozoruhodnými psionickými schopnostmi a že již téměř vymřely.

Fantanská skupina

Fantané zřejmě osídlili řadu planet. O jejich hlavní vlasti, takzvané Fantanské skupině, není známo skoro nic, snad jen to, že se nachází blízko arkonidského opěrného bodu Myra IV.

Kosmické lodi

Kosmické lodi Fantanů jsou staré, vysloužilé transportní koráby Velkého impéria. Jste vřetenovité, to znamená že mají vzhled dvojice torpéd, spojených na užších koncích. Pozemšťané ses nimi poprvé setkali roku 1971.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál