Cyros

z Databáze Multiversa
Další informace:
Planeta:Kristan
Počet obyvatel:16 milionů

Cyros je největší a nejdůležitější město na světě volného obchodu Kristanu. Má zhruba šestnáct milionů obyvatel.

Přehled

Cyros je extrémně nepřehledný, tvoří ho stovky městských čtvrtí různých národů DaGlauše. Luxusní rezidenční čtvrti boháčů přitom leckde leží hned vedle chudinských slumů, oddělené jen vysokou zdí. Mnoho bytostí to do Cyrosu zaválo z domovských světů, zničených kotletřesením, takže obyvatelstvo metropole je nesmírně různorodé. Cyros je zkrátka vřícím kotlem, v němž většinou panuje právo silnějšího. KrisPol, místí forma policie, se angažuje zpravidla pouze tehdy, když jsou v ohrožení zájmy vládnoucích Companeii. Korupce není deliktem, ale něčím zcela normálním a přípustným.

Hlavními obchodními centry jsou dva vesmírné přístavy na severním a jihozápadním okraji města. Kosmodromy mají plochy osmdesát a devadesát čtverečních kilometrů, což by se zdálo velkorysé, avšak jejich kapacita je ve skutečnosti naprosto nedostatečná. Každou minutu startují nebo přistávají kosmické lodi nejrůznějších konstrukcí. Obrat na kosmodromech představuje miliony tun zboží všeho druhu denně, v hodnotě miliard mirů.

Dějiny

V roce 1290 NGL navštívila město posádka GOOD HOPE III. O nějaký čas později sem dorazil také Perry Rhodan a poprvé se zde setkal s Alašany.

Zdroje

PR 1914, PR 1920