Assan-Assoul

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Národ:Tefrodi
Popis:pohledný, šarmantní muž se sebevědomým úsměvem
Tituly:parapaladin, multimutant, supermutant

Assan-Assoul je tefrodský multimutant.

Vzhled

Je štíhlý, lesklé černé vlasy má vždy upravené do perfektně padnoucího účesu. Nejčastěji nosí honosné šlechtické šaty. Ve tváři má neustále zářící, sebevědomý úsměv mediální hvězdy (PR 2770).

Parasíly

Jako první se projevila jeho schopnost parakonfigurace. Coby parakonfigurátor dovede přebírat schopnosti mutantů ve své blízkosti. Mutanty, jejichž schopnosti kopíruje, přitom postihne pocit slabosti a nevolnosti.

Testy byl u Assoula zjištěn další, velice silný parapsychický potenciál, zpočátku však nebylo jasné, jaké povahy tento dar vlastně je. Až později se objasnilo, že je Assan-Assoul paradysfaktor. Dovede narušovat fyzikální, technické i biologické procesy. Ovlivňuje tak komplexně fyzikální skutečnosti ve svém okolí. Assan-Assoul například dovede narušit smysly živých bytostí, či přivést k explozi vesmírnou loď. Dokonce by mohl přimět měsíc, aby se zřítil na planetu, kolem které obíhá (PR 2872). Limitujícím faktorem je při použití této schopnosti vzdálenost. Čím větší objekt se multimutant snaží ovlivnit, tím blíž u něho musí být.

Charakter

Assan-Assoul vystupuje velice sebevědomě a jedná tak, jako by svým šarmem mohl dobýt celý svět. Během rozhovoru s Attilarem Leccorem projevil přesvědčení, že je bůh, ovšem všeničící. Přiznal také, že se bojí prozkoumat svůj plný potenciál, neboť nechce ohrozit své okolí. Leccore se v tu chvíli nemohl ubránit srovnání Tefroda s dávno mrtvým supermutantem Ribaldem Corellem (PR 2770).

Dějiny

V březnu 1517 NGL studoval Assan-Assoul v tefrodské mutantské akademiiŠkole milosrdenství. Měl zde status zvlášť talentovaného a protěžovaného hvězdného žáka. Shanu Starcuut, instruktorka mutantů, potvrdila mladíkův velice vysoký parapsychický potenciál, kromě parakonfigurace však Assoulovy schopnosti zůstávaly nejasné povahy. Projevily se až ve chvíli, kdy do školy pronikl Jaj. Mutant nechal vetřelce doslova rozpustit, aniž by proti tomu byl Jaj schopen cokoli podniknout (PR 2770).

Hned poté vyslal Vetris-Molaud Assana-Assoula a jeho čtyři spolužáky pod dohledem Lan Meoty s LAHMU do systému Torbu. V troskách planety Torbutan zde měli najít a vyzvednout sochu Zeno Kortina.

Počátkem července 1517 NGL se Assoul na planetě Connoort podílel na oživení bývalého Faktoru IV mezi Mistry ostrovů, Zeno Kortina (PR 2790).

Dne 13. listopadu 1551 NGL zabil Assan-Assoul GEŠODŮV výhonek KYLLLDIN (PR 2929).

Zdroje

PR 2770, PR 2790, PR 2872, PR 2927, PR 2928, PR 2929