Arkanta

Vysoká kněžka Arkanta byla neomezenou vládkyní světa mrtvých Hocatarru. Byla označována také jako Ctihodná velká matka nebo Vysoká kněžka velké božské matky.

Vzhled

Kněžka měla hubenou postavu. Oblečená byla v širokém černém plášti a také její tvář byla zahalena černým závojem. Na hlavně nosí křišťálovou korunu.

V obličeji převládaly výrazné, jako dlaně veliké oči, jež měly barvu kapalné rudy, a jejich panenky byly zcela neznatelné.

Nadpřirozené schopnosti

Arkantin pohled, který se dědil po generace, měl sílu Velké matky. Vysoká kněžka také disponovala darem transformace hmoty. V organismu svých obětí dokázala vyvolat složité biochemické procesy, které nejprve vedly k masivnímu vylučování vápníku. To poté přešlo až k silným křečím a následně vedlo až ke smrti oběti. Oběť byla pokryta silnou vrstvou tvrdého vápníku. To vytvářelo zcela reálný dojem, že tělo doslova zkamenělo.

Kult světa mrtvých

Kněžky, oděné do těžkých hedvábných rouch, jejichž tváře byly také zakryty černými závoji, bez nejmenšího odporu dodržovaly každý Arkantin rozkaz. Kněžky žily striktně podle zákona takzvané Velké matky, respektive Velké božské matky.

Historie

V roce 10‘498 da Ark se s Velkou kněžkou na Hocatarru setkali Atlan, Fartuloon, Ra a Baylamor Arham del Gnotor. Společně se nejprve nepozorovaně dostali na povrch planety, aby ukradli mrtvé tělo Imperátora Gonozala VII.

Nakonec byla ale skupina dobrodruhů kněžkami odhalena a přemožena s pomocí Vrinků. V aréně Velké matky byli vystaveni krátkému procesu, přičemž Atlan a Fartuloon byli odsouzeni k smrti. Raův a Baylamorův život byl ušetřen.

Křišťálový princ, o jehož identitě byla Arkanta výborně informována, a břichořezač Fartuloon byli proti sobě postaveni v souboji na meče. Psychogenerátor podporoval vůli k boji obou mužů.

Teprve když se Raovi podařilo přístroj zničit, dokázal se Atlan z jeho vlivu uvolnit. Fartuloona udeřil a ten následně upadl do bezvědomí. Poté se Křišťálový princ obrátil k Vysoké kněžce. Když Arkanta odhalila svou tvář, snažil se Atlan vyhnout pohledu na Vysokou kněžku. Instinktivně skryl svou hlavu za naleštěný štít, který obdržel před soubojem. Paramentální síly Arknaty se odrazily od štítu zpět k ní a spustily u Vysoké kněžky materiální transformaci. Její tvář se začala pokrývat tlustou vrstvou vápníku. Poté Arkanta padla mrtvá k zemi.

V roce 2047 byla úřadující Arkantou Crysara da Kentigmilan. Vysoká kněžka přemluvila Atlana, tehdejšího Imperátora Gonozala VIII., aby ve svém dagorském výcviku postoupil na další stupeň. Toto byl první krok k vytvoření Tai Zhy Fam, Velké matky ohně.

V roce 1240 NGL byla úřadující Arkantou Alcantra, v níž Bostich I. odhalil Jasmyne da Ariga, dceru Atlana a Thety da Ariga. V roce 1325 NGL se Jasmyne poprvé setkává s Atlanem.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!