Atlan 702 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 702
Název:Bojovníci pro bohy
(Krieger für die Götter)
Autor:Harvey Patton
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Manam-Turu
« AT 701 • chronologicky • AT 703 »
Vydáno poprvé:11. března 1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3819 = 232 NGL
Setkání s nomády

Keldarol je obchodník s dobytkem z města Xanthoron; pracuje ale s podvodnými prostředky, zatímco získává nezkrocená zvířata od nomádů, které s určitými bylinami dočasně zkrotí, a potom je ve městě prodává za cenu obvyklou pro zkrocená zvířata. Kromě toho podvádí svou ženu a ta když na to přijde, okamžitě to ohlásí u městské stráže. Keldarol je doživotně vyhnán z Xanthoronu a dostane jen chatrný vůz s téměř bezcenným zbožím a věkem sešlým Xarrhisem. Nedaleko města potká nomády, se kterými dosud obchodoval - a ty mu ukradnou zbytek věcí.

Atlan a Chipol po vyhnaní z Umharatonu cestují k blízkému městu Bakholom, aby tam pátrali po Osvíceném. Zatímco v noci odpočívají, pokusí se je Keldarol přepadnout; myslí si, že bělovlasý Arkonidan je stařec v doprovodu svého vnuka, ale na vlastní kůži zažije Atlanovu tisíciletou zkušenost v boji. Je zajat a Atlan se rozhodne ho vzít s sebou kvůli jeho znalostem okolí, které jsou ale nulové.

Po několika dnech v neprůchodné krajině, kde může vůz jet jen rychlostí chůze, je trojice chycena nomádským rodem Deombarů a převezena do provizorního tábora, který Deombarové zřídili, když jim posel oznámil, aby zde počkali na Demitora, syna náčelníka rodu Yanthurů. Několik generací dlouhé nepřátelství se má usmířit, když si bratr Demitora vezme dceru Kamuka, náčelníka Deombarů.

To dovolí zajatcům prodat své zboží nomádům; Keldarol je ve svém živlu. Projeví se jako nejšikovnější obchodník, kterého Atlan ve svém dlouhém životě potkal. O něco později přijede několik válečníků Yanthurů. Atlan okamžitě pozná, že jinak jen primitivními zbraněmi vyzbrojení nomádi disponují ocelovými meči (výrobu oceli Bathrové ještě neznají) a chovají se militaristicky - což je protiklad k přirozenosti nomádů. Mezi návštěvníky, které bezprostředně vedle Deombarů rozbijí své stany, patří také Demitor. Společně s Kamukem posuzuje Atlanovo vzácné zboží, které se má stát svatebním darem. Přítomna je také další dcera Kamuka, která během obchodu hází na Heldarola hezké oči.

Když nastane večer, dojde ke sportovnímu zápasu mezi oběma nomádskými rody. První boj vyhraje Yanthurové, druhý Deombarové; zkušený Atlan okamžitě pozná, že Yanthurové své hostitele nechali úmyslně vyhrát. Zatímco začne následné usmiřování, odplíží se Keldarol pryč; stráví část noci, bez vědomí ostatních, u náčelnické dcery. Poté co se nomádi opijí vínem, dojde k boji mezi opilým Yanthurem a Deombarem. Demitor se mezi ně energicky vrhne a poručí svému podřízenému tiše se odebrat do údolí bohů, aby tam zakusil paprsek osvícení. Atlan zaslechne tato slova a zpozorní: mohlo by to ukazovat na Osvíceného Pověří Chipola, aby se poptal po táboře, ale nezíská o tomto tématu žádné další stanice. Chipol vyslechne tajně rozhovor mezi Kamukem a Demitorem, který chce vyhnat do výše cenu nevěsty. Jako přídavek a málo statnou nevěstu a méně hodnotné věno požaduje další dceru náčelníka, a to sice sám pro sebe. Protože slíbí, že Kamukův kmen vybaví stejnými zbraněmi, jako mají Yanthurové, náčelník souhlasí. Demitor si ve třech zbývajících Kamukových dcerách vybere právě tu, do které se Keldarol zamiloval.

Dalšího dne jdou přípravy svatby na plné obrátky. Během pomalu se rozjíždějící zábavy vyjde najevo, že Demitor slíbenou dceru nemůže najít; vypařila se uprostřed noci s Keldarolem, který ukradl také všechen zisk z prodaného zboží. Když se rychle po tomto odhalení začne mezi klany bojovat, mohou Atlan a Chipol uniknout na dvou Vleehách. Předtím Chipol chytrácky vyhnal všechny ostatní zvířata nomádů z ohrady, čímž silně zdrží pronásledování. Jedno je jisté: nomádi se určitě velmi rychle usmíří, až zjistí, že všechno je vina jednoho ze tří obchodníků.

Po několika hodinové jízdě objeví Arkonidan a Daila poblíž další nomádskou skupinu, která zajala Keldarola a okradla ho o jeho majetek i novou přítelkyni.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A702« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
23.7.2021
1566 před NGL
28. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459418.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!